Feb 24, 2019 - Sunday 11:00 am

Stratified Open Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.25 Silver 1 113.00 Kurt DasherPetersburg, MI Julie ArbitCharlotte, NC Robert KatzAnn Arbor, MI Jonathan FleischmannBloomfield, MI
6.19 Silver 2 1 93.00 Richard VossLapeer, MI John BerryLapeer, MI Don McCabeBirch Run, MI Randy WalkerDavison, MI
4.64 Silver 3 86.00 Richard TemkinFarmington, MI Irving RosensteinTroy, MI Gene OwensGrand Blanc, MI Christine OwensGrand Blanc, MI
3.48 Silver 4 81.00 Myles MaddoxPleasant Ridge, MI Michael GiordanoCommerce Twp, MI Ilse LetsonSaginaw, MI Bill BurgerBay City, MI
2.95 Silver 5/6 2 1 79.00 Lun Kuen WongSarnia, ON D AbrahamWindsor, ON Klaus BrondumAnn Arbor, MI Martha ToonAnn Arbor, MI
2.56 Silver 5/6 79.00 Edward WhiteGrand Blanc, MI Susan ParnesFlint, MI Gordon ParnesFlint, MI Martin HirschmanAnn Arbor, MI
2.21 Silver 3 78.00 Mary TryonDavison, MI Bette WolfFlint, MI James PerestaGrand Blanc, MI Stephen LeistFlushing, MI
1.66 Silver 4 72.00 F Kay BeebeDavison, MI Ellis KingFlint, MI Rita FaganFlint, MI Gordon FaganFlint, MI
1.73 Silver 2 60.00 Lisa KaramBloomfield, MI Beth KordtPlymouth, MI Pearl LimPlymouth, MI Maria ContiDearborn Hgts, MI

Recaps

Section J

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
20 Kurt Dasher Julie Arbit Robert Katz Jonathan Fleischmann A 1 - - - - - 113.00 0.00 113.00 8.25 Silver
3 Richard Voss John Berry Don McCabe Randy Walker B 2 1 - - - - 93.00 0.00 93.00 6.19 Silver
18 Richard Temkin Irving Rosenstein Gene Owens Christine Owens A 3 - - - - - 86.00 0.00 86.00 4.64 Silver
10 Myles Maddox Michael Giordano Ilse Letson Bill Burger A 4 - - - - - 81.00 0.00 81.00 3.48 Silver
4 Edward White Susan Parnes Gordon Parnes Martin Hirschman A 5/6 - - - - - 79.00 0.00 79.00 2.56 Silver
12 Lun Kuen Wong D Abraham Klaus Brondum Martha Toon C 5/6 2 1 - - - 79.00 0.00 79.00 2.95 Silver
15 Mary Tryon Bette Wolf James Peresta Stephen Leist B - 3 - - - - 78.00 0.00 78.00 2.21 Silver
14 Michael Crane John Koschik Bob Rasmussen David Graff Wilbur Argersinger A - - - - - - 77.00 0.00 77.00 1.30 Silver
11 Donna Wittock Thomas Wittock Susan Woodrow Philip Smith A - - - - - - 74.00 0.00 74.00 1.04 Silver
1 F Kay Beebe Ellis King Rita Fagan Gordon Fagan B - 4 - - - - 72.00 0.00 72.00 1.66 Silver
8 Kenneth Geisler Arlene Geisler W Oates P Oates B - - - - - - 71.00 0.00 71.00 1.04 Silver
7 Charlotte Miller Kathy Newman Samir Zeine Bert Newman A - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.65 Silver
2 Art Andrewes Dorothy Clark Diane Bofferding Richard Bofferding A - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.78 Silver
6 Lisa Karam Beth Kordt Pearl Lim Maria Conti C - - 2 - - - 60.00 0.00 60.00 1.73 Silver
19 Michael Moran Chris Grant Rebecca Bellinger Brenda Fortunate B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.65 Silver
9 Debbie Duff Mary Lou Monroe Gerry Monroe Mary Cafarelli C - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.91 Silver
5 John Pouget Erma Hermann John Atkinson Macquelin Helin C - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.52 Silver
13 Danny Krebs Carolyn Krebs Morton Weldy III Judith Weldy B - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.52 Silver
16 Mary Crane Franek Cheryl Ross Carmel Contardi Barbara Rozek C - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.39 Silver
17 Sue Berry Nancy House Mary Lou Schaffer Zoe Yost C - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.52 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results