Feb 19, 2019 - Tuesday 10:00 am

Tuesday-Wednesday Bracketed KO 6 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.05 Gold|Red 1 Ann FriedmanSarasota, FL Janet LaingBradenton, FL Steven SeilerDuluth, MN Miriam WaltzerSarasota, FL
7.74 Gold|Red 2 Royald ZellTampa, FL Audrey ThompsonLakewood Ranch, FL Joanne WhartonClearwater, FL Michael WilliamsonBelleair, FL
4.42 Gold|Red 3/4 Dorothy ChisholmHalifax, NS Mary GoodmanPalmetto, FL Lois TankerleyBradenton, FL Gloria FerrisHalifax, NS
4.42 Gold|Red 3/4 William HavenerIndian Shores, FL Donna TurleyLargo, FL Walter OlanderIndian Shores, FL Zulema OlanderIndian Shores, FL

Recaps

Section F

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Ann Friedman Janet Laing Steven Seiler Miriam Waltzer A 1 - - - - - -0.01 0.00 11.05 Gold|Red
11 Sharon Diamond K C Chilton Jacob Orlofsky Gil Todd A - - - - - - -0.01 0.00 0.56 Red
10 Mary Ellen Nickodemus Louis Slyker Rosalie Gartner Constance Clark A - - - - - - -0.01 0.00 0.56 Red
9 Thomas Davidson Margo Davidson Thomas Bode Sr Judith Kirkendall A - - - - - - -0.01 0.00 1.11 Red
8 Barbara Franks Donna Eskra Deanne Wardeberg Jane Austermiller A - - - - - - -0.01 0.00 0.56 Red
7 Evelyn Gerum Elaine Howell Jenny Shaefer H Peter Storm A - - - - - - -0.01 0.00
6 William Havener Donna Turley Walter Olander Zulema Olander A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.42 Gold|Red
5 Royald Zell Audrey Thompson Joanne Wharton Michael Williamson A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.74 Gold|Red
4 Anne Bell Joyce Hitchman Ron Ellis Bernice Muma A - - - - - - -0.01 0.00
3 Dorothy Chisholm Mary Goodman Lois Tankerley Gloria Ferris A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.42 Gold|Red
2 Jan Summers Genny Cesario Warren Zwecker Isador Mitzner A - - - - - - -0.01 0.00
12 Charles Pulvino Carol Pulvino Marcia Rabb Toni Kuxhausen A - - - - - - -0.01 0.00 0.56 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results