Jan 20, 2019 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.08 Silver 1 1 92.00 Max AeschbacherSalt Lake City, UT Ankur RathiSan Francisco, CA Deirdre NickelSalt Lake City, UT Yinghan DingSalt Lake City, UT
6.81 Silver 2 81.00 Judy StanfieldSalt Lake City, UT Rod OrgantSalt Lake City, UT Steve TownerSalt Lake City, UT Massoud TahmassebipourHolladay, UT
5.11 Silver 3 79.00 Richard MillerOgden, UT Bill BraunSalt Lake City, UT Michael BerggrenSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT
3.83 Silver 4 73.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Z VardenySalt Lake City, UT Uri LoewensteinSalt Lake City, UT
3.03 Silver 5 2 70.00 Ann RackhamOgden, UT Steve RackhamOgden, UT Judy GabourieRoy, UT Marian SubicOgden, UT
1.85 Silver 3/4 68.00 Irene MonicalLayton, UT Martin MonicalLayton, UT Lewis BoyntonKaysville, UT Micheline CombsSalt Lake City, UT Leon SmithSalt Lake City, UT
1.85 Silver 3/4 68.00 Suzelle McCulloughPark City, UT Katherine MitchellPark City, UT Herb LichtensteinJessup, MD Ray JohnsonPark City, UT
2.12 Silver 1 50.00 Alan SparrowSalt Lake City, UT Nancy SparrowSalt Lake City, UT Becky ShreeveOgden, UT Lee SporlederNorth Salt Lake, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
14 Max Aeschbacher Ankur Rathi Deirdre Nickel Yinghan Ding B 1 1 - - - - 92.00 0.00 92.00 9.08 Silver
4 Judy Stanfield Rod Organt Steve Towner Massoud Tahmassebipour A 2 - - - - - 81.00 0.00 81.00 6.81 Silver
15 Richard Miller Bill Braun Michael Berggren Alene Wrobel A 3 - - - - - 79.00 0.00 79.00 5.11 Silver
3 Lee Payne Jimmy Payne Z Vardeny Uri Loewenstein A 4 - - - - - 73.00 0.00 73.00 3.83 Silver
7 Ann Rackham Steve Rackham Judy Gabourie Marian Subic B 5 2 - - - - 70.00 0.00 70.00 3.03 Silver
10 Irene Monical Martin Monical Lewis Boynton Micheline Combs Leon Smith B - 3/4 - - - - 68.00 0.00 68.00 1.85 Silver
17 Suzelle McCullough Katherine Mitchell Herb Lichtenstein Ray Johnson B - 3/4 - - - - 68.00 0.00 68.00 1.85 Silver
2 Glenda Bradley Rhea Foulger Estelle Kevitch Ruth Andersen B - - - - - - 65.00 0.00 65.00 1.44 Silver
13 Ron Fakler Maryann Fakler Doug Adair Julianne Adair A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.08 Silver
9 Candice Ragsdale Ben Suta Pete Edwards Bonnie Edwards B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.08 Silver
11 Nancy Larson Bill Etnyre Aaron Cavender Randal Gentillon B - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.08 Silver
16 Harold Farnsworth Bill Aeschbacher Ann Morin Barbara Lundy A - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.08 Silver
5 Alan Sparrow Nancy Sparrow Becky Shreeve Lee Sporleder C - - 1 - - - 50.00 0.00 50.00 2.12 Silver
12 Stan Zionts Terri Zionts Leslie Eiser Ronald Stanfield C - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.72 Silver
1 Wendy Sexton Susan Anderson Joann Okumura Pamela Hanrahan C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.72 Silver
6 Judy Haynes Carrie Fugett Barbara Watkins Jim Flesher A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.36 Silver
8 Bob Donaldson Judy Nielsen Reese Nielsen Steve Visocan A - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.72 Silver
18 Scott Rosenbush Sue Cullen Marsene Patterson Joan Coles C - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.36 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results