Dec 13, 2018 - Thursday 10:00 am

Thur-Fri Bracketed Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
58.78 Gold 1 Ishmael Del'MonteLas Vegas, NV Eric LeongOakland, CA Chris ComptonDallas, TX Stephen KennedyOakland, CA
41.15 Gold 2 Joan CreminParadise Valley, AZ Haig TchamitchParadise Valley, AZ Daniel KorbelLas Vegas, NV Huub BertensLas Vegas, NV Curtis CheekLas Vegas, NV
23.51 Gold 3/4 William TrebleWinnipeg, MB Gregory VernonRidgecrest, CA Barbara ShnierToronto, ON Barry SenenskyToronto, ON
23.51 Gold 3/4 Alain SchreiberBellevue, WA Billy MillerLas Vegas, NV John SchermerSeattle, WA David GraingerEtobicoke, ON Dan JacobVancouver, BC

Recaps

Section 01

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Robert Hollman Bruce Ferguson Mikael Rimstedt Ola Rimstedt A - - - - - - -0.01 0.00
15 Alain Schreiber Billy Miller John Schermer David Grainger Dan Jacob A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.51 Gold
14 Joan Cremin Haig Tchamitch Daniel Korbel Huub Bertens Curtis Cheek A 2 - - - - - -0.01 0.00 41.15 Gold
13 Dave Schouweiler Valentin Kovachev Vladislav Isporski Rumen Trendafilov A - - - - - - -0.01 0.00
12 Dorn Bishop Michael Crawford Richard Gold Markland Jones A - - - - - - -0.01 0.00
11 Ishmael Del'Monte Eric Leong Chris Compton Stephen Kennedy A 1 - - - - - -0.01 0.00 58.78 Gold
10 Kay Enfield Cameron Doner Mary Dougherty Joan Vernick A - - - - - - -0.01 0.00
9 Dennis Dawson Leon Lowe Anne Brenner David Caprera A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
8 Lou Ann O'Rourke Marc Jacobus Geoff Hampson Mike Passell Robert Levin Steve Weinstein A - - - - - - -0.01 0.00
7 William Treble Gregory Vernon Barbara Shnier Barry Senensky A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.51 Gold
6 J Baum Harris Glenna Shannahan Stan Fuhrmann William McFall A - - - - - - -0.01 0.00
5 David Corn Leo Glaser Polly Dunn Patrick Dunn A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
4 Robert Micone Weishu Wu Sherman Gao Dustin Stout A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
3 Peggy Haigler Peter J Boyd-Bowman Adam Grossack Nancy Keller A - - - - - - -0.01 0.00
2 Kitty Cooper Steven Cooper Carole Liss Gene Simpson A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
16 Robert Munson Nancy Munson Daniel Friedman Linda Friedman Mike Bandler Linda Bandler A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results