Nov 04, 2018 - Sunday 10:00 am

Aufwiedersehen Swiss Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.85 Gold 1 103.00 Tom CarmichaelMill Creek, WA Bryan DelfsSeattle, WA Eric SiegSeattle, WA Ray MillerSeattle, WA Jenni CarmichaelMill Creek, WA
13.39 Gold 2 1 101.00 Eric PanBurnaby, BC Jack LeeRichmond, BC David HuRichmond, BC William GeBurnaby, BC Sidney YangRichmond, BC
10.04 Gold 3 73.00 Debbie MineaultVictoria, BC Judy HarrisSalmon Arm, BC Peter HeroldNamaimo, BC Duncan SmithVictoria, BC
7.53 Gold 4 72.00 Trudy HurdleRichmond, BC John HurdleRichmond, BC Pete PluhtaPullman, WA Jodi KimbrellSpokane, WA
5.95 Gold 5 68.00 David TaylorSeattle, WA Paul SchwaighartNormandy Park, WA Marty McCuneSeattle, WA Mary McCuneSeattle, WA
5.95 Gold 2 60.00 John KeechVictoria, BC Kathy ByeBurnaby, BC David SchmidtChilliwack, BC James SacheRosedale, BC
4.17 Gold 3/4 1 56.00 Dong YanSammamish, WA Kevin ClineSeattle, WA Michael ChristensenSeattle, WA Becky StevensSeattle, WA
3.91 Gold 3/4 56.00 David HuangBurnaby, BC Richard D'LitzenbergerLeavenworth, WA Brian KoblenzLeavenworth, WA John CoxSaint Maries, ID
3.13 Gold 2 52.00 Barry BalofWalla Walla, WA Claire ValenteWalla Walla, WA Marty O'MalleyPullman, WA Kathy O'MalleyPullman, WA

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
8 Tom Carmichael Bryan Delfs Eric Sieg Ray Miller Jenni Carmichael A 1 - - - - - 103.00 0.00 103.00 17.85 Gold
2 Eric Pan Jack Lee David Hu William Ge Sidney Yang X 2 1 - - - - 101.00 0.00 101.00 13.39 Gold
17 Debbie Mineault Judy Harris Peter Herold Duncan Smith A 3 - - - - - 73.00 0.00 73.00 10.04 Gold
16 Trudy Hurdle John Hurdle Pete Pluhta Jodi Kimbrell A 4 - - - - - 72.00 0.00 72.00 7.53 Gold
13 David Taylor Paul Schwaighart Marty McCune Mary McCune A 5 - - - - - 68.00 0.00 68.00 5.95 Gold
6 Don Bell Kelly Meenagh Sandra Robson Gene Fomin A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.75 Red
15 Howard Epley Karen Epley Doug Hansford Susan Peters A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 1.50 Red
9 John Keech Kathy Bye David Schmidt James Sache X - 2 - - - - 60.00 0.00 60.00 5.95 Gold
5 David Huang Richard D'Litzenberger Brian Koblenz John Cox X - 3/4 - - - - 56.00 0.00 56.00 3.91 Gold
10 Dong Yan Kevin Cline Michael Christensen Becky Stevens Y - 3/4 1 - - - 56.00 0.00 56.00 4.17 Gold
1 Nick Wiebe Sigrid Price Evelyn Holtz Sara Rothmuller A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.50 Red
3 Patti Hartley Barbara Nist Polly Dunn Patrick Dunn A - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.00 Red
11 Barry Balof Claire Valente Marty O'Malley Kathy O'Malley Y - - 2 - - - 52.00 0.00 52.00 3.13 Gold
12 Joel Fuhrman David Binney Dave Walker Jennifer Ballantyne X - - - - - - 48.00 0.00 48.00 1.00 Red
4 Doug Boothe Barbara A Robert John Leishman Charles Tompkins Y - - - - - - 47.00 0.00 47.00 1.50 Red
18 Katherine Enos James Vandergriff Thomas Kuehne Betsy Brezel Y - - - - - - 41.00 0.00 41.00 1.00 Red
7 Maude Gunn Louise Lombard Barbara Kinney Mary Babcock Y - - - - - - 39.00 0.00 39.00 1.00 Red
14 John Emmerson Melinda Westgate Steven Lewis Marci Knipschield Y - - - - - - 30.00 0.00 30.00

Bracket

Bracket available from Fast Results