Oct 21, 2018 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted A/X/Y Swiss Teams Event Summary

Session 2

23.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.98 Silver 1 93.00 Kenneth KleinScottsdale, AZ Leon LoweFountain Hills, AZ Ben BlacikPhoenix, AZ Markland JonesPhoenix, AZ
14.99 Silver 2 83.00 Allan DeserpaTempe, AZ John SchnellParadise Valley, AZ Bill ParksPhoenix, AZ Larry AnfinsonWaterloo, IA
11.24 Silver 3 80.00 Suzette WynnPhoenix, AZ Harvinder SidhuPhoenix, AZ JoAnne LoweFountain Hills, AZ Phebe PackerPhoenix, AZ
9.76 Silver 4 1 1 74.00 David RankinMesa, AZ Joanne RankinMesa, AZ Murali NairPhoenix, AZ Bill CarstensAnthem, AZ
7.32 Silver 5/6 2 73.00 Stephanie McAdamScottsdale, AZ Gayle QuirosScottsdale, AZ Judith WashorScottsdale, AZ Marcia AspinallMesa, AZ
6.19 Silver 5/6 73.00 Donna DePesaTucson, AZ Stephen MaltzmanTucson, AZ Kay AfdahlOro Valley, AZ Darwin AfdahlOro Valley, AZ
5.49 Silver 3 69.00 Mecha MattsonScottsdale, AZ Marc RaphaelScottsdale, AZ Jane YoungbergSurrey, BC Dena GoldstonPhoenix, AZ
4.12 Silver 4 2 68.00 John BaragonaTempe, AZ Elizabeth ErlingScottsdale, AZ Kelly AanensonScottsdale, AZ Jessie BrunswigFountain Hills, AZ
3.25 Silver 5 66.00 Anne Marie HarringtonScottsdale, AZ Joan BeuchelScottsdale, AZ Sheryl MartinScottsdale, AZ Dianne SchechterScottsdale, AZ
2.09 Silver 3 60.00 Chris McNaughtonScottsdale, AZ Judy McNaughtonScottsdale, AZ Fred BatkoPhoenix, AZ David OchiaiPhoenix, AZ

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
4 Kenneth Klein Leon Lowe Ben Blacik Markland Jones A 1 - - - - - 93.00 0.00 93.00 19.98 Silver
19 Allan Deserpa John Schnell Bill Parks Larry Anfinson A 2 - - - - - 83.00 0.00 83.00 14.99 Silver
17 Suzette Wynn Harvinder Sidhu JoAnne Lowe Phebe Packer A 3 - - - - - 80.00 0.00 80.00 11.24 Silver
10 David Rankin Joanne Rankin Murali Nair Bill Carstens Y 4 1 1 - - - 74.00 0.00 74.00 9.76 Silver
8 Stephanie McAdam Gayle Quiros Judith Washor Marcia Aspinall X 5/6 2 - - - - 73.00 0.00 73.00 7.32 Silver
16 Donna DePesa Stephen Maltzman Kay Afdahl Darwin Afdahl A 5/6 - - - - - 73.00 0.00 73.00 6.19 Silver
12 Mecha Mattson Marc Raphael Jane Youngberg Dena Goldston X - 3 - - - - 69.00 0.00 69.00 5.49 Silver
20 Sheila Bleiman Jim Woodside Renay Danto Weiner Oris Mowry A - - - - - - 68.00 0.00 68.00 1.44 Silver
21 John Baragona Elizabeth Erling Kelly Aanenson Jessie Brunswig Y - 4 2 - - - 68.00 0.00 68.00 4.12 Silver
11 Anne Marie Harrington Joan Beuchel Sheryl Martin Dianne Schechter X - 5 - - - - 66.00 0.00 66.00 3.25 Silver
3 David Zapatka Mark Litterman Kathy Litterman Sadu Marrott A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.72 Silver
15 Chris McNaughton Judy McNaughton Fred Batko David Ochiai Y - - 3 - - - 60.00 0.00 60.00 2.09 Silver
18 Ernie Ivey Joan Ivey Marianne Spanier Bud Marsh A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.72 Silver
23 Donald Housley Thomas Wylie Shelley Housley Tom Ottley A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.72 Silver
1 Mark Robertson Janet Newman Richard Jacobson Judy Brew Y - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.08 Silver
14 Darcy White David Sackett Donald Dimmel Edwin Katten X - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.90 Silver
9 Dale Sweetwood Laura Eisenhart Larry Eisenhart Linnea Tow Y - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.72 Silver
5 Richard Gitter Clark Ransom Joy Balser Susan Kay Schultz Y - - - - - - 52.00 0.00 52.00 1.08 Silver
22 Jean McCullough Barbara Kolppa Monta Bell Marjorie Blunt X - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.72 Silver
2 Rodney Bias Clair Kretschmann William Ahern Jevince Carvalho Y - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.90 Silver
13 Richard Catero Eugene Zanelli James Lenertz Robert Carver X - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.72 Silver
6 Tom Reid Gerald Leenerts Leo Bicknese Jeannette Michalski X - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.36 Silver
7 Charles Grimes Mike Robinson Beverly Hartin John Kohler Y - - - - - - 27.00 0.00 27.00

Bracket

Bracket available from Fast Results