Sep 23, 2018 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.08 Silver 1 91.00 Richard MillerOgden, UT Mike BerggrenSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT Bill BraunSalt Lake City, UT
6.81 Silver 2 85.00 Anne LemmonSalt Lake City, UT Benjamin SutaSandy, UT Myrtle FellerSalt Lake City, UT Katherine NiwaSalt Lake City, UT
4.47 Silver 3/4 1 1 73.00 Alan SparrowSalt Lake City, UT Xiaobin SunPark City, UT Nancy LarsonDraper, UT Nancy CourtneySalt Lake City, UT
4.47 Silver 3/4 73.00 Pradeep JhawarLayton, UT Vandana JhawarLayton, UT Rosalee GardnerSalt Lake City, UT Jim FlesherSalt Lake City, UT
3.03 Silver 5 2 65.00 Ann MorinPark City, UT Bill AeschbacherPark City, UT Paul SchnarrSalt Lake City, UT Diane SchnarrSalt Lake City, UT
1.71 Silver 3 64.00 Deirdre NickelSalt Lake City, UT Ankur RathiSan Francisco, CA Yinghan DingSalt Lake City, UT Max AeschbacherSalt Lake City, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
9 Richard Miller Mike Berggren Alene Wrobel Bill Braun A 1 - - - - - 91.00 0.00 91.00 9.08 Silver
5 Anne Lemmon Benjamin Suta Myrtle Feller Katherine Niwa A 2 - - - - - 85.00 0.00 85.00 6.81 Silver
13 Pradeep Jhawar Vandana Jhawar Rosalee Gardner Jim Flesher A 3/4 - - - - - 73.00 0.00 73.00 4.47 Silver
10 Alan Sparrow Xiaobin Sun Nancy Larson Nancy Courtney C 3/4 1 1 - - - 73.00 0.00 73.00 4.47 Silver
1 Ann Morin Bill Aeschbacher Paul Schnarr Diane Schnarr B 5 2 - - - - 65.00 0.00 65.00 3.03 Silver
7 Leon Smith Ann Efnor Joan Coles Glenda Bradley A - - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.08 Silver
8 Deirdre Nickel Ankur Rathi Yinghan Ding Max Aeschbacher B - 3 - - - - 64.00 0.00 64.00 1.71 Silver
12 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.44 Silver
6 Judy Stanfield Rod Organt Steven Towner Massoud Tahmassebipour A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 1.08 Silver
2 Fred Coxe Elias Latour Hal Farnsworth Barbara Lundy A - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.08 Silver
15 Marsene Patterson Diana Huntley Laurie Brown Daryl Francom C - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.72 Silver
14 Bob Donaldson Stephen Visocan Lewis Boynton Z Vardeny A - - - - - - 52.00 0.00 52.00 1.08 Silver
3 Joann Okumura Pien Chang Estelle Kevitch Rhea Foulger B - - - - - - 51.00 0.00 51.00 1.26 Silver
4 Lana Stojsic H Wayne Gardner Julianne Adair Doug Adair A - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.36 Silver
16 Steve Rackham Ann Rackham Judy Gabourie Marian Subic C - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.72 Silver
11 Judy Haynes Pamela Hanrahan Nikki Wickman Carrie Fugett C - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.18 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results