Jul 01, 2018 - Sunday 10:00 am

Gold Rush Swiss Teams Event Summary

Session 2

10.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color 7 5 2 VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
3.68 Gold 1 1 129.00 James StorchMiromar Lakes, FL Marilyn StorchMiromar Lakes, FL George LakeJacksonville, FL Naomi LakeJacksonville, FL
2.76 Gold 2 2 118.00 Thomas YoungGainesville, FL Joanne YoungGainesville, FL Babette BrumbackGainesville, FL Elfie HintzeAlachua, FL
2.07 Gold 3 3 109.00 Kelvin WallaceWakulla Springs, FL Shirley AnneCrawfordville, FL Lynda BarnumTallahassee, FL Shirley DriscollTallahassee, FL
1.93 Gold|Red 4 4 1 98.00 Girish JoglekarJacksonville, FL Lorie HolmesAtlantic Beach, FL Melissa SovereignJacksonville, FL Charles SchubigerJacksonville, FL

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
7 5 2 7 5 2
7 James Storch Marilyn Storch George Lake Naomi Lake 5 1 1 - - - - 129.00 0.00 129.00 3.68 Gold
5 Thomas Young Joanne Young Babette Brumback Elfie Hintze 5 2 2 - - - - 118.00 0.00 118.00 2.76 Gold
2 Kelvin Wallace Shirley Anne Lynda Barnum Shirley Driscoll 5 3 3 - - - - 109.00 0.00 109.00 2.07 Gold
4 Girish Joglekar Lorie Holmes Melissa Sovereign Charles Schubiger 2 4 4 1 - - - 98.00 0.00 98.00 1.93 Gold|Red
6 John Kuyper Nicholas Pund Donna Brown Kelley Dryden Judy Flickinger 5 - - - - - - 96.00 0.00 96.00 0.57 Red
10 Jeffrey Claus Cheryl Claus Girolomo Iermiero Helen Iermiero 5 - - - - - - 89.00 0.00 89.00 0.57 Red
3 Bruce Graham Joann Vergnolle Helga Bieling Maxine Sharp 5 - - - - - - 80.00 0.00 80.00 0.57 Red
9 William Leh James Miller Theresa Hernandez Trudy Bell 7 - - - - - - 79.00 0.00 79.00 0.48 Red
1 Ted Burns Carol Shotwell Anna Bell Judy Shaffer 2 - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.29 Red
8 R Douglas Smith Mary Massman Melody Johnston Melba Ferguson 2 - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.19 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results