Jun 10, 2018 - Sunday 10:30 am

A/X Swiss Teams Event Summary

Session 2

11.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
21.70 Gold 1 110.00 Jacek PszczolaChapel Hill, NC Josef BlassChapel Hill, NC Joe GrueNew York, NY Brad MossDenver, CO Jacek Kalita Michal Nowosadzki
16.28 Gold 2 1 86.00 Thomas AndrewsUtica, NY Teri SmootPlacerville, CA Donald DalpeFort Myers, FL John HemmerSyracuse, NY
12.21 Gold 3 80.00 David EhlerFarmington, CT Lloyd ArvedonWoburn, MA John StiefelWethersfield, CT John McLaughlinMelrose, MA
9.15 Gold 4 78.00 Lewis GamermanRandolph, MA Victor KingHartford, CT Betty BloomDuanesburg, NY Steve BloomDuanesburg, NY

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X A X
5 Jacek Pszczola Josef Blass Joe Grue Brad Moss Jacek Kalita Michal Nowosadzki A 1 - - - - - 110.00 0.00 110.00 21.70 Gold
8 Thomas Andrews Teri Smoot Donald Dalpe John Hemmer X 2 1 - - - - 86.00 0.00 86.00 16.28 Gold
11 David Ehler Lloyd Arvedon John Stiefel John McLaughlin A 3 - - - - - 80.00 0.00 80.00 12.21 Gold
6 Lewis Gamerman Victor King Betty Bloom Steve Bloom A 4 - - - - - 78.00 0.00 78.00 9.15 Gold
4 Gregg Deitch Malik Magdon-Ismail Kerry Cotterell Richard Underwood X - - - - - - 72.00 0.00 72.00 1.54 Red
3 Les Bart Sandra Nelson Gloria Bart William Nelson A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 1.10 Red
10 Dennis Thompson Sam Borenstein John Gropp Dennis Kaye A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.88 Red
1 Lynda Flanger Deborah Wasik Charles Harding Diane Alexander X - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.32 Red
2 William Dubay Judy Dubay Ellie Hanlon Mary Savko A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.10 Red
9 Jill Marshall H Jay Sloofman Sheldon Natenberg Lawrence Lau A - - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.32 Red
7 Joe Yassi James Breihan Anton (Tony) Haddad Marilyn Adams X - - - - - - 21.00 0.00 21.00

Bracket

Bracket available from Fast Results