Jun 07, 2018 - Thursday 10:30 am

Bracketed Round Robin Teams 2 Event Summary

Session 2

11.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.73 Gold 1 113.00 John KinnPoughkeepsie, NY Gabor DrasnyPoughkeepsie, NY John MontiWalden, NY William MainePoughkeepsie, NY
8.80 Gold 2 83.00 Diana LackDuanesburg, NY Norman StewartDuanesburg, NY Joyce LackLee, MA David LackLee, MA
6.60 Gold 3 82.00 Janice WoodburyLake George, NY Lee PearsonAlbany, NY Terry BentleyLake George, NY Lois PhillipsQueensbury, NY
4.95 Gold 4 77.00 Ross LounsburyClifton Park, NY Raymond RatteClifton Park, NY Louis UrbanoAlbany, NY Michael UrbanoBethlehem, PA

Recaps

Section 02

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A A
9 John Kinn Gabor Drasny John Monti William Maine A 1 - - - - - 113.00 0.00 113.00 11.73 Gold
4 Diana Lack Norman Stewart Joyce Lack David Lack A 2 - - - - - 83.00 0.00 83.00 8.80 Gold
11 Janice Woodbury Lee Pearson Terry Bentley Lois Phillips A 3 - - - - - 82.00 0.00 82.00 6.60 Gold
8 Ross Lounsbury Raymond Ratte Louis Urbano Michael Urbano A 4 - - - - - 77.00 0.00 77.00 4.95 Gold
5 Lynn Baker Zachary Solomon Carole Goldberg Martin Bloom A - - - - - - 71.00 0.00 71.00 0.92 Red
7 Charles Harding Alex Hallenstein Lois Tuohey Lynda Flanger A - - - - - - 71.00 0.00 71.00 0.92 Red
10 Richard Hartz Jr Betty Youmans Sabrina Miles Darryl Legassie A - - - - - - 70.00 0.00 70.00 0.69 Red
3 Jay Friedenson Michael Borushok Meryl Dinowitz Lynne Goldstein A - - - - - - 59.00 0.00 -1.00 59.00 0.81 Red
1 Peter Allen Julianna McAllister Nancy Hale George Cantin A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.69 Red
2 Robert Hoffman Jr Nancy Ellis Tamar Odell Adah Nicklin A - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.35 Red
6 Michael Sattinger Ulla Sattinger Lew Millenbach Linda Millenbach A - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.23 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results