Jun 07, 2018 - Thursday 10:30 am

Stratiflighted Open Swiss Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.85 Gold 1 104.00 Linda PerlmanMilan, MI Debra EavesNorthville, MI Jerrold GrossmanRochester Hills, MI Martin HirschmanAnn Arbor, MI
13.39 Gold 2 78.00 Gary BrinkerMaumee, OH Joseph ErnsthausenSylvania, OH Robert BrandowToledo, OH Jim BachelderColumbus, OH
10.04 Gold 3 77.00 Jonathan FleischmannBloomfield, MI Frank Treiber IIIToledo, OH Robert KatzAnn Arbor, MI Kurt DasherPetersburg, MI
7.53 Gold 4 75.00 Samir ZeineSouthfield, MI Bert NewmanWest Bloomfield, MI Richard BecherBloomfield Hls, MI Michael GiordanoCommerce Twp, MI
5.95 Gold 5 73.00 Sue Lan MaKirtland Hills, OH Peter PetruzzellisScarborough, ON Robert L McClendonPonte Vedra, FL Alex KhrakovskyColumbus, OH
8.93 Gold 1 1 71.00 James WalterAnn Arbor, MI Michael MusicGeorgetown, KY Michael HeinsCocoa Beach, FL R Blaine MullinsLexington, KY
6.70 Gold 2 66.00 Edward WestmeyerHolland, OH Mona KaelberHolland, OH S KolinskiSarasota, FL Delores PonemanToledo, OH
5.02 Gold 3 2 63.00 Susan BowersMaumee, OH Dianne SradejaToledo, OH Bruce PolingMaumee, OH Nanci PolingMaumee, OH
3.77 Gold 4 59.00 Frank La MasterIndianapolis, IN Nancy La MasterIndianapolis, IN Daniel SimonSouth Bend, IN Donna SimonSouth Bend, IN

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
9 Linda Perlman Debra Eaves Jerrold Grossman Martin Hirschman A 1 - - - - - 104.00 0.00 104.00 17.85 Gold
13 Gary Brinker Joseph Ernsthausen Robert Brandow Jim Bachelder A 2 - - - - - 78.00 0.00 78.00 13.39 Gold
6 Jonathan Fleischmann Frank Treiber III Robert Katz Kurt Dasher A 3 - - - - - 77.00 0.00 77.00 10.04 Gold
17 Samir Zeine Bert Newman Richard Becher Michael Giordano A 4 - - - - - 75.00 0.00 75.00 7.53 Gold
2 Sue Lan Ma Peter Petruzzellis Robert L McClendon Alex Khrakovsky A 5 - - - - - 73.00 0.00 73.00 5.95 Gold
4 James Walter Michael Music Michael Heins R Blaine Mullins Y - 1 1 - - - 71.00 0.00 71.00 8.93 Gold
5 Edward Westmeyer Mona Kaelber S Kolinski Delores Poneman X - 2 - - - - 66.00 0.00 66.00 6.70 Gold
8 Susan Bowers Dianne Sradeja Bruce Poling Nanci Poling Y - 3 2 - - - 63.00 0.00 63.00 5.02 Gold
11 Frank La Master Nancy La Master Daniel Simon Donna Simon X - 4 - - - - 59.00 0.00 59.00 3.77 Gold
16 Dave Glen Joshua Stark Dave Fred Patty Fred A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.50 Red
18 Marcia Dolin Arlene Rose Jill Gilbert Margaret Pioch X - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.50 Red
1 James Lefevre Benjamin Davis Fred Shuman Benjamin Beazley X - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.50 Red
12 Marion Austin Ron Woofter Robert Moyers Vijaya Shrestha X - - - - - - 52.00 0.00 52.00 1.50 Red
14 Janet Trease George Klemic T Brian Zaugg Liliana Diaconescu Shawn Abernethy X - - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.00 Red
3 David Copi Barbara Copi Dianne Arman Douglas Kahn Y - - - - - - 45.00 0.00 45.00 1.00 Red
7 Bob Ondo Barb Ferrera Joel Grossman Marilyn Collins Y - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.75 Red
15 Karin Raber Hal Jones Jr Brian Van Vliet Cindy Van Vliet Y - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.50 Red
10 William Dwyer Jr Pat Docis Woodie Goddard Carol Macksey Y - - - - - - 20.00 0.00 20.00 0.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results