Apr 15, 2018 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.29 Silver 1 1 1 87.00 Roger ThomasWest Linn, OR Jon GassawayBeaverton, OR Daniel EvansPortland, OR Mike GoffePortland, OR
3.22 Silver 2 79.00 Alan StewartVancouver, WA Kent LivingstonVancouver, WA Holly HummelPortland, OR Laura HussGresham, OR
2.41 Silver 3 2 2 78.00 John Dove SrVancouver, WA Sue FreitagClackamas, OR Dan EdelsteinVancouver, WA Janet LandesbergVancouver, WA
1.81 Silver 4 75.00 Gene HvalPortland, OR Nancy SwansonPortland, OR Nancy CrawfordPortland, OR George CrawfordPortland, OR
1.70 Silver 5 3 71.00 Fred SutherlandPortland, OR Kathryn SutherlandPortland, OR Joan BorbergPortland, OR John HallPortland, OR
1.28 Silver 4 63.00 Bruce BackupPortland, OR David MullerVancouver, WA Roy WilkinsonPortland, OR Andrew NuxollPortland, OR

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
5 Roger Thomas Jon Gassaway Daniel Evans Mike Goffe D 1 1 1 - - - 87.00 0.00 87.00 4.29 Silver
10 Alan Stewart Kent Livingston Holly Hummel Laura Huss B 2 - - - - - 79.00 0.00 79.00 3.22 Silver
7 John Dove Sr Sue Freitag Dan Edelstein Janet Landesberg D 3 2 2 - - - 78.00 0.00 78.00 2.41 Silver
9 Gene Hval Nancy Swanson Nancy Crawford George Crawford B 4 - - - - - 75.00 0.00 75.00 1.81 Silver
3 Fred Sutherland Kathryn Sutherland Joan Borberg John Hall C 5 3 - - - - 71.00 0.00 71.00 1.70 Silver
6 Bruce Backup David Muller Roy Wilkinson Andrew Nuxoll C - 4 - - - - 63.00 0.00 63.00 1.28 Silver
11 Dee Poujade Linda Marshall Beth Unger Carol Schmid D - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.40 Silver
2 Shirley Frank Terry Strand Jeanenne Chizum Ginny Kopacz C - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.40 Silver
4 Nely Johnson Kristin Steinmetz Juliene Richards Joan Peres D - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.60 Silver
1 Barbara Pyles JoAnn Marks Sally Lewis Kathleen Holahan B - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.40 Silver
8 Ancer Haggerty Clariner Boston Larry Jones Joanne Ruyle D - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.40 Silver
12 Lilla Wallace Anita Thompson Lisa Korick Janice Smith C - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.40 Silver
13 Nancy Cole Darrell Graham Carol Goodrich Patrice Stewart C - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.40 Silver
14 Richard Zier Mary Jo Rutherford Barbara Utz Donna Roberge D - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.20 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results