Apr 19, 2018 - Thursday 1:00 pm

JoAnne Newby Thursday Open KOs 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
43.61 Gold 1 Kerry HollowayBloomington, MN Michael HowlandMinneapolis, MN Joseph RiceWinchester, KY Harry SapienzaMinnetonka, MN Craig SatersmoenHuber Heights, OH
30.53 Gold 2 Mac BusbySan Diego, CA Vladislav Isporski Bruce WickHouston, TX Susan StubinskiHouston, TX
17.44 Gold 3/4 Nancy KellerWest Newbury, MA Karen McCallumExeter, NH Maxim SilineHudson, MA Xiaoqian LiuHudson, MA
17.44 Gold 3/4 Gayle CoveyHendersonville, NC Steven DevicoHendersonville, NC Hugh HughesGreenville, SC Jeff ZiemerTaylors, SC Tom FlowersSimpsonville, SC Stephen DunnSimpsonville, SC

Recaps

Section 02

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Ed Howard Robert Carstedt Dennis Goldston Gary Morrison James Masilamani A - - - - - - -0.01 0.00 4.36 Red
15 Patricia Jankovic Clifford Kent Jr Tommy Latham Jo Anne Newby A - - - - - - -0.01 0.00
14 Massoud Banan Jerry Premo Kay Beck John Bridgewater II A - - - - - - -0.01 0.00
13 Frank Collecchia William Toutant Dallas Moore Brian Ross A - - - - - - -0.01 0.00 4.36 Red
12 Thomas Musso Kathrine Loh Paul Wright Jr Martin Johnson Jr A - - - - - - -0.01 0.00 4.36 Red
11 Om Chokriwala Joseph Viola III Daniel Takahashi Kyungwon Yoo A - - - - - - -0.01 0.00
10 Kerry Holloway Michael Howland Joseph Rice Harry Sapienza Craig Satersmoen A 1 - - - - - -0.01 0.00 43.61 Gold
9 Donald Kersey William Koski Shona Donovan Mark Donovan A - - - - - - -0.01 0.00
8 Albert Shrive Thomas Andrews Anthony Barre Donald Dalpe Michael Ranis Jim McKeown A - - - - - - -0.01 0.00
7 Roger Snowling Gary Westfall Danny Ioannidis Stephen Young A - - - - - - -0.01 0.00 4.36 Red
6 Roland Case Nancy Passell John Bromberg Beth Bromberg A - - - - - - -0.01 0.00
5 Gayle Covey Steven Devico Hugh Hughes Jeff Ziemer Tom Flowers Stephen Dunn A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 17.44 Gold
4 Nancy Keller Karen McCallum Maxim Siline Xiaoqian Liu A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 17.44 Gold
3 Charles Sheaff Glenna Shannahan James Melville Jim Heller A - - - - - - -0.01 0.00
2 Marc-Andre Fourcaudot Sylvie Labelle Terri Verret Pierre Daigneault A - - - - - - -0.01 0.00
16 Mac Busby Vladislav Isporski Bruce Wick Susan Stubinski A 2 - - - - - -0.01 0.00 30.53 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results