Apr 16, 2018 - Monday 1:00 pm

Millard Nachtwey Monday Open KOs 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
44.06 Gold 1 Gayle CoveyHendersonville, NC Steven DevicoHendersonville, NC Hugh HughesGreenville, SC Jeff ZiemerTaylors, SC Tom FlowersSimpsonville, SC Stephen DunnSimpsonville, SC
30.84 Gold 2 Mac BusbySan Diego, CA Vladislav Isporski Bruce WickHouston, TX Susan StubinskiHouston, TX
17.62 Gold 3/4 Robert FendrickMarietta, GA Frank Garson IIRoswell, GA Larry HardingHampstead, NC Kish DevarajAtlanta, GA
17.62 Gold 3/4 Roger SnowlingHamilton, ON Gary WestfallBrampton, ON Stephen YoungWoodstock, ON Danny IoannidisGrassie, ON Keith HeckleyHamilton, ON Andrew FirkoOakville, ON

Recaps

Section 02

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Albert Shrive Michael Ranis Donald Dalpe Anthony Barre Thomas Andrews Jim McKeown A - - - - - - -0.01 0.00
15 Patrick Williams Marc Leventhal Rebecca Lowen Judith Armonat A - - - - - - -0.01 0.00
14 Jim Heller James Melville Glenna Shannahan Charles Sheaff A - - - - - - -0.01 0.00
13 Roger Snowling Gary Westfall Stephen Young Danny Ioannidis Keith Heckley Andrew Firko A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 17.62 Gold
12 Andrew Cavalier Owen Lynch Cindy Sealy Larry Sealy A - - - - - - -0.01 0.00
11 Mac Busby Vladislav Isporski Bruce Wick Susan Stubinski A 2 - - - - - -0.01 0.00 30.84 Gold
10 Frank Collecchia William Toutant Dallas Moore Brian Ross A - - - - - - -0.01 0.00
9 Barbara McLendon Radu Nistor Lorraine Cable Kerry Kappell A - - - - - - -0.01 0.00 4.41 Red
8 Marc-Andre Fourcaudot Sylvie Labelle Terri Verret Pierre Daigneault A - - - - - - -0.01 0.00
7 Sally Meckstroth Rick Deyerle Thomas Turgeon Mike Cook A - - - - - - -0.01 0.00 4.41 Red
6 Mike Marlin Sandra Marlin David Whitehouse John Koschik A - - - - - - -0.01 0.00 4.41 Red
5 Om Chokriwala Joseph Viola III Daniel Takahashi Kyungwon Yoo A - - - - - - -0.01 0.00
4 Ron Ashbacher Ru Hong Terajewicz Alix Taylor Peter J Boyd-Bowman A - - - - - - -0.01 0.00 4.41 Red
3 Jack Bonney Dianne Bonney Carolyn Holcomb Marietta Huggard A - - - - - - -0.01 0.00
2 Robert Fendrick Frank Garson II Larry Harding Kish Devaraj A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 17.62 Gold
16 Gayle Covey Steven Devico Hugh Hughes Jeff Ziemer Tom Flowers Stephen Dunn A 1 - - - - - -0.01 0.00 44.06 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results