Feb 20, 2018 - Tuesday 10:00 am

Tuesday-Wednesday Bracketed KO 5 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.34 Gold 1 Rona LakeNaples, FL Georgia PopeBonita Springs, FL Joan PaskertNaples, FL Jeannette FolsomNaples, FL
10.74 Gold 2 Lionel CarriereCornwall, ON Gerry MaisonneuveGatineau, QC Helen FrostLake Wales, FL Hugh ClelandToronto, ON
6.14 Gold 3/4 Eugenia NiedorfTampa, FL Harvey NelsenLutz, FL Nellie LimTemple Terrace, FL Jane RacilaTampa, FL
6.14 Gold 3/4 Hubert Howe JrWesthampton, NY Jonathan HoweSag Harbor, NY Sandi RossmanBradenton, FL Mary ShawFargo, ND

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Suzy Haerr Mary Ann Marx Romie Sachs Kwang Cha Hurley A - - - - - - -0.01 0.00
15 Hubert Howe Jr Jonathan Howe Sandi Rossman Mary Shaw A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.14 Gold
14 Judy Pieper Mary Doody Kathy Oppenheim Kathleen Mateyak A - - - - - - -0.01 0.00
13 Eugenia Niedorf Harvey Nelsen Nellie Lim Jane Racila A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.14 Gold
12 Pamela Fee Sarah Pentecost Michael Williamson Phillip Fultz A - - - - - - -0.01 0.00
11 Barbara Marinak Jeanine Fagley Constance Clark Brenda Kelly A - - - - - - -0.01 0.00 1.53 Red
10 Joyce Lee Catherine Binder Rosemary Seaman Claudia Maricle A - - - - - - -0.01 0.00 1.53 Red
9 Elaine Jaffe Janet Van Oppen Dirk Van Oppen Deborah Marsh A - - - - - - -0.01 0.00
8 Bruce Maier Patrick Sweeney Marty Greengrass Judy Greengrass A - - - - - - -0.01 0.00
7 Lionel Carriere Gerry Maisonneuve Helen Frost Hugh Cleland A 2 - - - - - -0.01 0.00 10.74 Gold
6 Rona Lake Georgia Pope Joan Paskert Jeannette Folsom A 1 - - - - - -0.01 0.00 15.34 Gold
5 Milferd Jones Virginia Jones Alfred Hartmann Linda Hartmann A - - - - - - -0.01 0.00
4 Kenneth Hoover Phyllis Hoover Judith Kersun Mayer Kersun A - - - - - - -0.01 0.00
3 Michael Kiwak Louis Slyker Mary Ellen Nickodemus Diane Forrester A - - - - - - -0.01 0.00 1.53 Red
2 Renee Bergstein Jerry Bergstein Tom Beagle Edward Guntz A - - - - - - -0.01 0.00 1.53 Red
16 Mary Goodman Margaret Lawrence Barbara Woltz Sonya Glasser A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results