Feb 20, 2018 - Tuesday 10:00 am

Tuesday-Wednesday Bracketed KO 4 Event Summary

Session 2

17.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.40 Gold 1 William SharpEmbrun, ON Nicole ParkerEmbrun, ON Renee HetuOttawa Orleans, ON Germain PerronOrleans, ON
13.58 Gold 2 Doug BrennerPort Charlotte, FL John CurleyPeterborough, ON Warren PrinceNorth Port, FL Michael BreenPort Charlotte, FL
8.73 Gold 3 Doug HubbardUniversity Park, FL Charlotte HubbardUniversity Park, FL Firm WeaverCleverdale, NY Judy HillSarasota, FL
6.31 Gold 4/5 Arnie SummersPort St Lucie, FL Patricia GallmanLakeland, FL Betty FortuneLakeland, FL Patricia BlackLakeland, FL
6.31 Gold 4/5 Harvey CohenWinter Haven, FL Paul CampbellBarrie, ON Annette GrimpeWinter Haven, FL Schiela WeirWarrenton, VA

Recaps

Section D

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Kim Holm Tamara Holm Diane Gordy Suzi Steffenhagen A - - - - - - -0.01 0.00
16 Doug Hubbard Charlotte Hubbard Firm Weaver Judy Hill A 3 - - - - - -0.01 0.00 8.73 Gold
15 Peter Rans Diane Livingstone Myra Sheppard Margaret Gibbons A - - - - - - -0.01 0.00
14 David Drake Donna Drake Ella Skelton Mary Ann Lucas A - - - - - - -0.01 0.00 1.94 Red
13 Steve Despot Jo Anne Sielaff Wynona Bonomi Roberta Shander A - - - - - - -0.01 0.00
12 Jo Ann Kriger Jody Foley Tom Stuetzer Charles Curley A - - - - - - -0.01 0.00 1.94 Red
11 Rosalie Bourque Rose Rowland Barbara Witt Astarte Geneaux A - - - - - - -0.01 0.00
10 Jean Collins Ruth Hopson Margo Davidson Thomas Davidson A - - - - - - -0.01 0.00 1.94 Red
9 Lee Taylor Babs Thacker Dar Webb Freida Dohrman A - - - - - - -0.01 0.00
8 Zsoka Balla Martin Klaponski Virginia Bright Kaye Hoffmaster A - - - - - - -0.01 0.00 1.94 Red
7 Mary Lou Fullerton Susan Muncy Joane D'Antonio Nancy Hobert A - - - - - - -0.01 0.00
6 William Sharp Nicole Parker Renee Hetu Germain Perron A 1 - - - - - -0.01 0.00 19.40 Gold
5 David Logan June Wood Dennis Kovach Jack Hawes A - - - - - - -0.01 0.00
4 Joan Stanchek Silicia Debellis Christine Sullivan Hedy Seeger A - - - - - - -0.01 0.00
3 Doug Brenner John Curley Warren Prince Michael Breen A 2 - - - - - -0.01 0.00 13.58 Gold
2 Arnie Summers Patricia Gallman Betty Fortune Patricia Black A 4/5 - - - - - -0.01 0.00 6.31 Gold
17 Harvey Cohen Paul Campbell Annette Grimpe Schiela Weir A 4/5 - - - - - -0.01 0.00 6.31 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results