Feb 24, 2018 - Saturday 10:00 am

Saturday Morn Swiss Teams Event Summary

Session 1

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
3.70 Silver 1/2 58.00 Steven AndersenAustin, TX Robert TylerAustin, TX George WatkinsAustin, TX Dean TruairAustin, TX
3.70 Silver 1/2 58.00 Hua YangPlano, TX Yan SongPlano, TX Tiger KingPlano, TX Lunhui LinDickinson, TX
2.37 Silver 3 1 53.00 Shawn DrenningAustin, TX Jarek LangerAustin, TX Gary AndersonAustin, TX Jerry BarrettAustin, TX
1.78 Silver 4 2 1 52.00 Sharon DameronCedar Park, TX Karen Elaine DameronCedar Park, TX Lazaro BrenerAustin, TX Laura CraftLeander, TX
1.34 Silver 5 50.00 James La FountainTemple, TX Lysa NguyenAustin, TX Charlene SandsPflugerville, TX Virgil MasseyDriftwood, TX
1.27 Silver 3 44.00 Michael HarrisAustin, TX Sandra HarrisAustin, TX John MooreAustin, TX Roxann SwensonAustin, TX
1.08 Silver 4 2 43.00 Patricia WebbAustin, TX Laurene JacobAustin, TX Michele AbriolAustin, TX Robin TuckerAustin, TX

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
12 Steven Andersen Robert Tyler George Watkins Dean Truair A 1/2 - - - - - 58.00 0.00 58.00 3.70 Silver
11 Hua Yang Yan Song Tiger King Lunhui Lin A 1/2 - - - - - 58.00 0.00 58.00 3.70 Silver
13 Shawn Drenning Jarek Langer Gary Anderson Jerry Barrett B 3 1 - - - - 53.00 0.00 53.00 2.37 Silver
7 Sharon Dameron Karen Elaine Dameron Lazaro Brener Laura Craft C 4 2 1 - - - 52.00 0.00 52.00 1.78 Silver
9 James La Fountain Lysa Nguyen Charlene Sands Virgil Massey A 5 - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.34 Silver
8 Michael Harris Sandra Harris John Moore Roxann Swenson B - 3 - - - - 44.00 0.00 44.00 1.27 Silver
6 Patricia Webb Laurene Jacob Michele Abriol Robin Tucker C - 4 2 - - - 43.00 0.00 43.00 1.08 Silver
3 Sam Dinkin Lynn Baker Nancy Joe Lee Stokes Hilton A - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.46 Silver
2 Gayle Moyers Curtis Polk Rebecca Parmentier Flora Pettit B - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.46 Silver
5 Elizabeth Ling Linda Griffith Liz Cooper Mark Anderson C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.23 Silver
1 Catherine Supple Marjorie Butler Tera Boyd Evvie Gilbert C - - - - - - 22.00 0.00 22.00 0.23 Silver
10 Gary Amaon Paula Amaon Charles Welch Bunny Welch C - - - - - - 20.00 0.00 20.00 0.23 Silver
4 Richard Frankeny Diana Frankeny Sharon Hoger Clara Wood B - - - - - - 16.00 0.00 16.00

Bracket

Bracket available from Fast Results