Dec 27, 2017 - Wednesday 1:00 pm

Beach Welcome Knockout 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
16.33 Gold 1 Bo Han ZhuOakville, ON John LauferToronto, ON Olivia LauferToronto, ON Albena-Maria VassilevaNorth Bay, ON
11.43 Gold 2 Michael InglesMyrtle Beach, SC Anthony LeeBrooklyn, NY Richard LanzaroneSurfside Beach, SC Doris NeedhamNavarre, FL
6.53 Gold 3/4 Malcolm FagesMount Pleasant, SC Shirley FagesMount Pleasant, SC Richard NadolCharleston, SC Diana SkinnerGoose Creek, SC
6.53 Gold 3/4 Elizabeth CrockettWinston Salem, NC R Susan ClappWinston Salem, NC Leesa GoodsonWinston Salem, NC Louise WellsWinston Salem, NC

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 William Belanich Nancy Golden Bryan Selz Darlene Selz A - - - - - - -0.01 0.00 0.82 Red
11 Robert Munger Barbara Munger Charles Williams Charles Williams III A - - - - - - -0.01 0.00 0.82 Red
10 Jaca Baynes Sara Long Bess Long Jane Crenshaw A - - - - - - -0.01 0.00
9 Malcolm Fages Shirley Fages Richard Nadol Diana Skinner A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.53 Gold
8 Roger Means David Toelkes Ann Pozdol Anthony Savant A - - - - - - -0.01 0.00 0.82 Red
7 George Parkins Hal Jones Jr Frants Lasse Becker Charo Barnette A - - - - - - -0.01 0.00
6 Thomas Byrne James Lockley Bill Collins Nancy Collins A - - - - - - -0.01 0.00
5 Bo Han Zhu John Laufer Olivia Laufer Albena-Maria Vassileva A 1 - - - - - -0.01 0.00 16.33 Gold
4 Michael Ingles Anthony Lee Richard Lanzarone Doris Needham A 2 - - - - - -0.01 0.00 11.43 Gold
3 Nelson Crisp Rebecca Elderkin Bob Kemp Loyd Hill A - - - - - - -0.01 0.00 1.63 Red
2 Alice Gray Jo Ann Massey Rhea Caldwell Diane Seymour A - - - - - - -0.01 0.00
12 Elizabeth Crockett R Susan Clapp Leesa Goodson Louise Wells A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.53 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results