Dec 13, 2017 - Wednesday 10:00 am

Wednesday-Thursday Knockouts 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.36 Gold|Red 1 Marty GreengrassLutz, FL Judy GreengrassLutz, FL Athena GordonTampa, FL Bruce MaierTampa, FL
7.25 Gold|Red 2 Elizabeth NovakBoca Raton, FL Joan LevinBoynton Beach, FL Karen BeinnerDelray Beach, FL Florie GoldmanBoca Raton, FL
4.14 Gold|Red 3/4 Susan CrawfordBonita Springs, FL Noni HumeBonita Springs, FL S ThompsonEast Baldwin, ME Henry SchmerlerNaples, FL
4.14 Gold|Red 3/4 Melanie HurwitzBoca Raton, FL Richard DarnellBoca Raton, FL Lynn KimelmanBoca Raton, FL Joyce FishmanBoca Raton, FL

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Barbara Jimenez Beatrix Wilbur Barbara Brink Jane Brown A - - - - - - -0.01 0.00
11 Patty Duncan Phyllis Bomas Marina Kotch Jacqueline Crump A - - - - - - -0.01 0.00 0.52 Red
10 Steven Caplan Dee Kirkbride Devorah Castor Joyce Levin A - - - - - - -0.01 0.00
9 Marlene Pierce Cyril Pierce Elyse Schneiderman Chuck Schneiderman A - - - - - - -0.01 0.00 1.04 Red
8 Melanie Hurwitz Richard Darnell Lynn Kimelman Joyce Fishman A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.14 Gold|Red
7 C. Susan Coleman Tancy Rapp Patricia Lehman Hettie Hall A - - - - - - -0.01 0.00
6 Yoon Jhee Janis Ward Carol Pulvino Charles Pulvino A - - - - - - -0.01 0.00 0.52 Red
5 Marty Greengrass Judy Greengrass Athena Gordon Bruce Maier A 1 - - - - - -0.01 0.00 10.36 Gold|Red
4 Marlene Aron Brigitte Kuperwasser Silicia Debellis Diane Gordy A - - - - - - -0.01 0.00
3 Susan Crawford Noni Hume S Thompson Henry Schmerler A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.14 Gold|Red
2 Elizabeth Novak Joan Levin Karen Beinner Florie Goldman A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.25 Gold|Red
12 Shelley Sarver Gayle Kernkraut Warren Zwecker Isador Mitzner A - - - - - - -0.01 0.00 1.04 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results