Nov 10, 2017 - Friday 2:30 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.60 Red 1 1 100.00 Henri AstaMarietta, GA Karyl AstaMarietta, GA Scott RolandGrand Rapids, MI Connie QuellerHudson, FL
4.20 Red 2 91.00 Jim MahaffeyWinter Park, FL Sam LevNew York, NY Roger LeeLas Vegas, NV Michael RosenbergCupertino, CA Piotr Gawrys Michal Klukowski
3.15 Red 3 90.00 Newton BrightwellOsprey, FL Marilyn BrightwellOsprey, FL Gen GeigerSarasota, FL Terry McHenrySarasota, FL
2.36 Red 4 87.00 Roger PassalWoodside, CA Larry GriffeyVero Beach, FL Sally MeckstrothClearwater Bch, FL Igor SavchenkoMorris Plains, NJ
2.51 Red 5 2 81.00 C MarquessTallahassee, FL Lena AllenTallahassee, FL Mary GilbertsonTallahassee, FL Marvin GoembelCairo, GA
1.33 Red 6 74.00 George DelpGainesville, GA April DelpGainesville, GA Linda BozeGallatin, TN Tommy BozeGallatin, TN
1.88 Red 3 73.00 Trella BromleyJacksonville, FL Lisa ProcterDover, MA Dove TerrellJacksonville Bc, FL Thomas EidsonJacksonville, FL
1.41 Red 4 61.00 Perry PooleMaitland, FL Carol VogtBoca Raton, FL George SymeAltamonte Spg, FL Stephen SakerLongwood, FL
1.84 Red 1 56.00 Jimmie MillerPanama City, FL Judy OglesbyPanama City, FL Beth McArthurPanama City, FL Vera LansingLynn Haven, FL
1.38 Red 2 52.00 Mary McIntyreGainesville, FL Elfie HintzeAlachua, FL Babette BrumbackGainesville, FL Stratford MayGainesville, FL

Recaps

Section I

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
15 Henri Asta Karyl Asta Scott Roland Connie Queller B 1 1 - - - - 100.00 0.00 100.00 5.60 Red
8 Jim Mahaffey Sam Lev Roger Lee Michael Rosenberg Piotr Gawrys Michal Klukowski A 2 - - - - - 91.00 0.00 91.00 4.20 Red
11 Newton Brightwell Marilyn Brightwell Gen Geiger Terry McHenry A 3 - - - - - 90.00 0.00 90.00 3.15 Red
14 Roger Passal Larry Griffey Sally Meckstroth Igor Savchenko A 4 - - - - - 87.00 0.00 87.00 2.36 Red
1 C Marquess Lena Allen Mary Gilbertson Marvin Goembel B 5 2 - - - - 81.00 0.00 81.00 2.51 Red
18 George Delp April Delp Linda Boze Tommy Boze A 6 - - - - - 74.00 0.00 74.00 1.33 Red
19 Trella Bromley Lisa Procter Dove Terrell Thomas Eidson B - 3 - - - - 73.00 0.00 73.00 1.88 Red
9 Phillip Cummins Karen Cummins Ann Dickman-Pullman Kay Butters A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.50 Red
12 Perry Poole Carol Vogt George Syme Stephen Saker B - 4 - - - - 61.00 0.00 61.00 1.41 Red
5 Marshall Hall Janice Seamon-Molson Steven Barcus Robert Dennard Charles Miner A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.50 Red
13 Paul Boisvert Joe Labat Erasmo Gerato Tom Mookas B - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.50 Red
17 Jimmie Miller Judy Oglesby Beth McArthur Vera Lansing C - - 1 - - - 56.00 0.00 56.00 1.84 Red
10 Mary McIntyre Elfie Hintze Babette Brumback Stratford May C - - 2 - - - 52.00 0.00 52.00 1.38 Red
20 Rawy Shediac Dale Rands Karen Kribs Robert Todd A - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.50 Red
6 Dennis Schwanz Susan Miskura Barbara Moore William Wood A - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.50 Red
16 Joyce Levin Leslie Gutman Devorah Castor Margot Plunkett C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.25 Red
3 Donald Little Deverle Little Connie Graunke Byron Underwood B - - - - - - 38.00 0.00 38.00 0.25 Red
4 David Drake Donna Drake Joyce Thompson Delores O'Connell C - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.25 Red
7 Wayne Ash Betty Bayard Emily Hugo Mary Swinburne B - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.25 Red
2 Gary Coe Patricia Coe Sheila Bertoldi Mark Bertoldi C - - - - - - 14.00 0.00 14.00

Bracket

Bracket available from Fast Results