Nov 07, 2017 - Tuesday 10:00 am

Tues-Wed Bracketed KO 4 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.56 Gold|Red 1 Ronald WallaceApollo Beach, FL John EzaYulee, FL Karl ManderscheidApollo Beach, FL C Allan ChappleChatham, ON
7.39 Gold|Red 2 Janelle HairTen Mile, TN Ted DicorpoThe Villages, FL Josephine DicorpoThe Villages, FL John KuyperThe Villages, FL
4.22 Gold|Red 3/4 Richard GencarelliOcala, FL Kathleen GencarelliOcala, FL Phil ReillyOcala, FL Jacob ZachariasSummerfield, FL
4.22 Gold|Red 3/4 Carol Mc CarthyNew Smyrna, FL Mary AmatoOrmond Beach, FL Girolomo IermieroOrmond Beach, FL Helen IermieroOrmond Beach, FL

Recaps

Section D

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Emiel Domis Sharon Amberg Pamela Ames Vicki Valley A - - - - - - -0.01 0.00 1.06 Red
11 Janelle Hair Ted Dicorpo Josephine Dicorpo John Kuyper A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.39 Gold|Red
10 Carol Mc Carthy Mary Amato Girolomo Iermiero Helen Iermiero A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.22 Gold|Red
9 Clyde Ratchford Lease Ratchford Karen Ray Beverly Hopson A - - - - - - -0.01 0.00
8 David Lebar Jo Colina Mimi Klug Margaret Zoltak A - - - - - - -0.01 0.00 1.06 Red
7 Richard Gencarelli Kathleen Gencarelli Phil Reilly Jacob Zacharias A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.22 Gold|Red
6 Edith Hill Joann Vergnolle Pat Zaborsky Nick Vanderwal A - - - - - - -0.01 0.00 0.53 Red
5 Ronald Wallace John Eza Karl Manderscheid C Allan Chapple A 1 - - - - - -0.01 0.00 10.56 Gold|Red
4 David Drake Donna Drake Nancy Muller James Muller A - - - - - - -0.01 0.00
3 Joseph Sackett Katherine Schiffman Steve Saunders Debby Saunders A - - - - - - -0.01 0.00 0.53 Red
2 Brian Richardson Michael Schwartz David Karpf Kay Richardson A - - - - - - -0.01 0.00
12 Michael Kwiatkowski Eric Voss Douglas Smith Robert Vicars Jr A - - - - - - -0.01 0.00 0.53 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results