Oct 24, 2017 - Tuesday 8:00 pm

Evening Side Game Recaps

Session


Section
Direction
Filter
Players

Section U - NS

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A B C A B C
4 Charles Collins Barbara Phillips A 7 - - 1 - - 87.00 60.42 87.00 2.33 Gold Scores
8 Deborah Hoveland William Young A - - - 2 - - 84.00 58.33 84.00 1.63 Red Scores
9 Leila Huff Susan Knox B - - - 3 1 - 78.00 54.17 78.00 1.28 Red Scores
3 Bonny Letizia Cynthia Sherman A - - - 4/5 - - 77.50 53.82 77.50 0.65 Red Scores
10 June Stoiber Mary Kondash A - - - 4/5 - - 77.50 53.82 77.50 0.65 Red Scores
2 Yvonne Sterkin Patricia Dooley C - - 6 - 2 1 76.50 53.13 76.50 0.90 Red Scores
5 Mike Vivian Charlotte Schuepbach B - - - - - - 70.50 48.96 70.50 Scores
1 Jerie Johnson Teresa Scoles B - - - - - - 65.50 45.49 65.50 Scores
7 Jo Ann Robertson Martha Gilchrist B - - - - - - 61.00 42.36 61.00 Scores
6 Francine Pogue Edwin Pogue C - - - - - - 42.50 29.51 42.50 Scores

Section U - EW

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A B C A B C
3 Irby Jones Martha Jo Jones A - - - 1 - - 84.00 58.33 84.00 2.33 Gold Scores
9 Peggy Craig Robert Craig A - - - 2 - - 83.00 57.64 83.00 1.63 Red Scores
1 Ellen Simon Judy Sosin B - - - 3 1 - 80.50 55.90 80.50 1.36 Red Scores
10 Delaine Boyd Estella Lau B - - - 4 2 - 77.50 53.82 77.50 0.95 Red Scores
4 Rebecca Clough Sharon Anderson A - - - - - - 75.00 52.08 75.00 Scores
8 Barry Cooper Lynn Cooper B - - - - 3 - 71.00 49.31 71.00 0.68 Red Scores
2 Marie Russiello Emil Russiello C - - - - - 1 70.00 48.61 70.00 0.85 Red Scores
7 Janice Smolinski Jeannette Aspenleiter C - - - - - - 68.00 47.22 68.00 Scores
6 Lisa Lampen Carolyn Coffin C - - - - - - 59.50 41.32 59.50 Scores
5 Sue White B - - - - - - 51.50 35.76 51.50 Scores

Section W - NS

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A B C A B C
5 Jeanne Lucas Ed Lucas III A 2 - - 1 - - 96.00 66.67 96.00 5.54 Gold|Red Scores
3 Beverly Gochis Patricia Fuller A 6 - - 2 - - 89.50 62.15 89.50 1.75 Red Scores
1 Judith Earle Martha Dougherty B - 5/6 - 3 1 - 81.50 56.60 81.50 1.33 Red Scores
6 Glenda Chaison John Chaison Jr A - - - 4 - - 76.50 53.13 76.50 0.82 Red Scores
7 Alan Godes George Nichols Jr A - - - - - - 74.50 51.74 74.50 Scores
8 Martha Meyer Mark Meyer C - - - - 2 1 70.00 48.61 70.00 0.98 Red Scores
9 Juri Randmaa Connie Randmaa C - - - - - 2 65.00 45.14 65.00 0.69 Red Scores
4 William Bloomer Sharon Bloomer C - - - - - - 62.50 43.40 62.50 Scores
2 Dodi Dix Susan Brown C - - - - - - 59.50 41.32 59.50 Scores
10 Thomas Stringer Vicky Stringer C - - - - - - 45.00 31.25 45.00 Scores

Section W - EW

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A B C A B C
10 Ronald Kral Mary Ann Kral A 3 - - 1 - - 93.50 64.93 93.50 4.16 Gold|Red Scores
6 Robert Armstrong Patricia Armstrong B - 5/6 - 2 1 - 81.50 56.60 81.50 1.63 Red Scores
8 Gwendolyn Faherty Carmond Fitzgerald C - - 4 3 2 1 80.00 55.56 80.00 1.17 Red Scores
3 Piper Smith-Fein Sheldon Fein A - - - 4 - - 76.50 53.13 76.50 0.82 Red Scores
4 Sharon Kristich Susan Dugas C - - - - - 2 76.00 52.78 76.00 0.64 Red Scores
9 Elaine Nantz Ben Nantz C - - - - - - 68.50 47.57 68.50 Scores
5 Roger Anderson Roger Clough A - - - - - - 68.50 47.57 68.50 Scores
7 Marc Goldberg Suzanne Goldberg A - - - - - - 61.50 42.71 61.50 Scores
1 Karen Kribs Nancy Alciatore B - - - - - - 59.50 41.32 59.50 Scores
2 Victoria Hess Charlotte Bailey C - - - - - - 54.50 37.85 54.50 Scores

Section Y - NS

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A B C A B C
3 Dennis Moore Pat Moore A 4 - - 1 - - 92.50 64.24 92.50 3.12 Gold|Red Scores
5 Anita Outcelt Douglas Outcelt C - 4 3 2 1 1 82.50 57.29 82.50 2.03 Red Scores
4 Janet Levering Rex Levering C - - 5 3 2 2 77.00 53.47 77.00 1.11 Red Scores
6 Dale Sweetwood Carole Odenreider A - - - 4 - - 75.50 52.43 75.50 0.78 Red Scores
9 Carole Reising Dennis Reising C - - - - 3 - 72.50 50.35 72.50 0.68 Red Scores
8 Jean Higgins William Higgins B - - - - - - 69.00 47.92 69.00 Scores
7 Barbara Mehnert Susan Eckis B - - - - - - 64.00 44.44 64.00 Scores
1 Dorothy Roper Marcia Lindsey B - - - - - - 62.00 43.06 62.00 Scores
2 Pamela Wagoner Leo (Lee) Wagoner Jr C - - - - - - 53.00 36.81 53.00 Scores

Section Y - EW

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A B C A B C
2 Kathleen Pflueger Nancy Shomette C 1 1 1 1 1 1 99.00 68.75 99.00 7.39 Gold|Red Scores
6 Christine D Ambra Nancy Golden B 5 2 - 2 2 - 90.00 62.50 90.00 3.61 Red Scores
8 Philippa Bell Les Bell C - 3 2 3 3 2 84.00 58.33 84.00 2.71 Red Scores
3 Nancy Collins Bill Collins A - - - 4 - - 80.00 55.56 80.00 0.78 Red Scores
1 Marilyn Batra Sally McKinney B - - - - - - 72.50 50.35 72.50 Scores
9 Robert John Hunter Lynn Gamblin B - - - - - - 59.00 40.97 59.00 Scores
4 Karen Soutar Gayle Audy C - - - - - - 56.50 39.24 56.50 Scores
7 Geraldine Schaarschmidt Judy Mattingly B - - - - - - 56.50 39.24 56.50 Scores
5 Jill Kolody Norma Taquino C - - - - - - 50.50 35.07 50.50 Scores