Oct 27, 2017 - Friday 10:00 am

Bracketed Swiss Teams 2 Event Summary

Session 2

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.78 Silver 1 1 104.00 William BrackettLongmont, CO Paul FlandersLongmont, CO Ying ZhangLongmont, CO Rick ClellandBoulder, CO
5.84 Silver 2 2 90.00 Kevin DunnCentennial, CO Karen CoxCentennial, CO Kathleen KellyEnglewood, CO Robert MurphyEnglewood, CO
4.38 Silver 3 3 86.00 Marty FreedmanErie, CO Ellen FreedmanErie, CO John CrittendenBoulder, CO Jim SteeleBoulder, CO
3.28 Silver 4 4 1 80.00 Douglas FjareEstes Park, CO Kristi FjareEstes Park, CO Bill DardenEstes Park, CO Marcia ChristopherLoveland, CO
2.59 Silver 5 73.00 Scott NeedhamBoulder, CO Woody DillingerGolden, CO Sally Ann RheaBoulder, CO Elizabeth CoulonDenver, CO
1.86 Silver 2 66.00 William AshbeeLongmont, CO Nettie AshbeeLongmont, CO William BrooksBroomfield, CO Gena BrooksBroomfield, CO

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
6 William Brackett Paul Flanders Ying Zhang Rick Clelland C 1 1 - - - - 104.00 0.00 104.00 7.78 Silver
5 Kevin Dunn Karen Cox Kathleen Kelly Robert Murphy C 2 2 - - - - 90.00 0.00 90.00 5.84 Silver
7 Marty Freedman Ellen Freedman John Crittenden Jim Steele C 3 3 - - - - 86.00 0.00 86.00 4.38 Silver
1 Douglas Fjare Kristi Fjare Bill Darden Marcia Christopher D 4 4 1 - - - 80.00 0.00 80.00 3.28 Silver
4 Scott Needham Woody Dillinger Sally Ann Rhea Elizabeth Coulon B 5 - - - - - 73.00 0.00 73.00 2.59 Silver
8 Dawn Foltz Gregory Foltz Jim Hoerlein John Tippet B - - - - - - 70.00 0.00 70.00 0.76 Silver
10 Robert Lupton John Osher Bill Beard Lori Beard B - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.57 Silver
2 William Ashbee Nettie Ashbee William Brooks Gena Brooks D - - 2 - - - 66.00 0.00 66.00 1.86 Silver
3 Phil Debus Nancy Rainwater Elizabeth Ronning Thomas Burger D - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.57 Silver
12 Bill Hendrick Maud Greer William Jeffers Robert Claypool D - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.57 Silver
11 Reiko Raese Christopher Smith Kenneth Wanamaker Ole Nordhild C - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.57 Silver
9 Skip Carson Nancy Murray Robert McKenzie Judith Pogge B - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.33 Silver
13 Sunny Gilbert Elizabeth Varra Mary Ellen Nickodemus Barbara Yoshimura D - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.19 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results