Oct 12, 2017 - Thursday 10:00 am

Gold Rush Swiss Teams Event Summary

Session 2

22.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color 7 3 1 VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.88 Gold 1 85.00 Mari KaftanWest Bloomfield, MI Rita LevinFarmington Hls, MI Kathleen YoungWalnut Creek, CA Anita GreenBloomfield, MI
4.41 Gold 2 80.00 Richard CantleyBirmingham, MI Dennis WaniolekShelby Township, MI Arnold GottliebWest Bloomfield, MI Eva RivalBloomfield Hls, MI
3.31 Gold 3 1 78.00 David WinerTroy, MI David DursumRoyal Oak, MI Jean GrandeShelby Township, MI Ruthan BrodskyBloomfield Hls, MI
2.48 Gold 4 73.00 Pamela GeorgeAnn Arbor, MI Roberta PalmerAnn Arbor, MI Arlene BorlandByron, MI Rosemary SharlandAuburn Hills, MI
1.96 Gold 5 71.00 Paul SchneiderWest Bloomfield, MI Sheldon DulbergFarmington, MI Sushila AggarwalFarmington, MI Norman WechslerFarmington Hls, MI
1.68 Gold 6 68.00 Linda LutzeNorthville, MI Sonia ManchekAnn Arbor, MI Renata WassermanAnn Arbor, MI Frances KawalecAnn Arbor, MI
1.87 Red 2/3 66.00 Bruce GrahamDunnellon, FL Tony WillemsenSaint Clair, MI Steven MillerWest Bloomfield, MI Julian PrinceWest Bloomfield, MI
1.87 Red 2/3 66.00 Jim SheaSaginaw, MI Cheryl RossBay City, MI Carmel ContardiBay City, MI Barbara RozekBay City, MI

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
7 3 1 7 3 1
20 Mari Kaftan Rita Levin Kathleen Young Anita Green 7 1 - - - - - 85.00 0.00 85.00 5.88 Gold
22 Richard Cantley Dennis Waniolek Arnold Gottlieb Eva Rival 7 2 - - - - - 80.00 0.00 80.00 4.41 Gold
4 David Winer David Dursum Jean Grande Ruthan Brodsky 3 3 1 - - - - 78.00 0.00 78.00 3.31 Gold
11 Pamela George Roberta Palmer Arlene Borland Rosemary Sharland 7 4 - - - - - 73.00 0.00 73.00 2.48 Gold
18 Paul Schneider Sheldon Dulberg Sushila Aggarwal Norman Wechsler 7 5 - - - - - 71.00 0.00 71.00 1.96 Gold
5 Linda Lutze Sonia Manchek Renata Wasserman Frances Kawalec 7 6 - - - - - 68.00 0.00 68.00 1.68 Gold
2 Bruce Graham Tony Willemsen Steven Miller Julian Prince 3 - 2/3 - - - - 66.00 0.00 -1.00 66.00 1.87 Red
13 Jim Shea Cheryl Ross Carmel Contardi Barbara Rozek 3 - 2/3 - - - - 66.00 0.00 66.00 1.87 Red
3 Julie Baba Norman Rotter Margie Ried Barbara Button 7 - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.55 Red
21 Bob Ondo Carrie Osborne James Korte Lisa Karam 7 - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.66 Red
1 Mary Stewart Zoe Yost Rebecca Bellinger Pearl Lim 7 - - - - - - 63.00 0.00 63.00 0.66 Red
12 Stacy Honson Sharron Myler Neil Taylor David Jasperse 7 - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.44 Red
6 John Abbott Catherine Curran Paul Joseph Ivana Dugal 7 - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.66 Red
9 Gay Garcia Constance Chapp Pamela Radike Mary Jo Campbell 3 - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.55 Red
8 David Donegan Diana Donegan Judy Mintz Marcia Boxman 3 - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.77 Red
17 Manus Nemeth Marsha Leiphart Lynn Martin Carol Burkett 7 - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.55 Red
7 Jean Klarich Betty Kaiser MaryPat Kaminski Lois Beyer 3 - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.55 Red
14 Bruce Burns Suzette Greep Chelane Priller Carlee Lehna 3 - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.22 Red
15 June Gulich Jerrie Sasson Lois Booth Latika Mangrulkar 7 - - - - - - 46.00 0.00 -1.00 46.00 0.44 Red
19 Melinda Muirhead Susan Michelotti Michele Jacobsen Emily Miller 7 - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.33 Red
10 Larry Freedman Susan Meneilley Susan Smith Charles Smith 7 - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.44 Red
16 Nancy Spence Janet Grant John Grant Sally Saunders 3 - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.22 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results