Oct 04, 2017 - Wednesday 1:00 pm

Astoria Bracketed KOs 4 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
18.45 Gold 1 Lou ArevaloSpokane, WA William McVaughSpokane, WA Edward CarlsonCoeur D Alene, ID David LyonsCoeur D Alene, ID
12.92 Gold 2 Mary Alice SevilleCorvallis, OR Lawrence SwansonLivermore, CA Randy NaefMcMinnville, OR Eileen MilliganCorvallis, OR
7.38 Gold 3/4 Cindy AmosBoise, ID Marilyn EdwardsBoise, ID Kathryn LuftBoise, ID Julia ChristensenBoise, ID
7.38 Gold 3/4 Margaret MoenSeattle, WA Vivian CamandonaMill Creek, WA Mary WondraLopez, WA Marilyn KnippDelta, BC

Recaps

Section D

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Alan Stewart Kent Livingston Ram Kashyap Bernie Widolff A - - - - - - -0.01 0.00
15 Bruce Boan Peggy Boan Shirley Charters Marnie Hueston A - - - - - - -0.01 0.00 1.85 Red
14 Mary Alice Seville Lawrence Swanson Randy Naef Eileen Milligan A 2 - - - - - -0.01 0.00 12.92 Gold
13 Miriam Goldberg Gordon Delf Kenneth Lockwood Darrel Davis A - - - - - - -0.01 0.00
12 Barbara Coyle Angela Thompson Margo Cunningham Jacquelyn Hafen A - - - - - - -0.01 0.00
11 Thomas Jones Barbara Jones Rosalyn Borys Carol Orazetti A - - - - - - -0.01 0.00 1.85 Red
10 Margaret Moen Vivian Camandona Mary Wondra Marilyn Knipp A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.38 Gold
9 William Belanich Ann Romeo Leah Sieg Nancy Golden A - - - - - - -0.01 0.00
8 Monica Taylor Lewis Richardson Jr Donald Cottam Cecie Vatne A - - - - - - -0.01 0.00
7 Lou Arevalo William McVaugh Edward Carlson David Lyons A 1 - - - - - -0.01 0.00 18.45 Gold
6 Donald Robinson Linda Brinton Roy Grice Robert Dutton A - - - - - - -0.01 0.00 1.85 Red
5 Leda Fields Carol Raimondo John Fields Robert Crosby A - - - - - - -0.01 0.00
4 Craig Cooley Louis Lee Art Silvas Lee Silvas A - - - - - - -0.01 0.00
3 Cindy Amos Marilyn Edwards Kathryn Luft Julia Christensen A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.38 Gold
2 Richard Gettmann Frank Larson Ronald Mundt Judy Mundt A - - - - - - -0.01 0.00 1.85 Red
16 Rita Cannon Beth Cookson Dianna Rickson Sharon Feduniak A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results