Oct 04, 2017 - Wednesday 9:00 am

Morning Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.10 Gold 1 91.00 Suzanne BorutaAnacortes, WA Michael BorutaAnacortes, WA Paul HardingNew Westminster, BC Gene FominGlacier, WA
6.83 Gold 2 90.00 Belton AllenLa Mesa, CA Robin RodgerSan Diego, CA Susan StubinskiHouston, TX Bruce WickHouston, TX
5.12 Gold 3 75.00 Lori MooreBloomington, IL Eunice PattonBloomington, IL Mary AllenPeoria, IL Ann SchuylerBloomington, IL
4.78 Gold 4/5 1 1 72.00 Donald HansetSandpoint, ID William DraytonNaples, ID Nobi MorrisWenatchee, WA Karen RiseLeavenworth, WA
3.44 Gold 4/5 72.00 Sally GerholdBaton Rouge, LA Margaret HartBaton Rouge, LA Howard Parker IIIClements, CA Frances SchenkDenham Springs, LA
3.59 Gold 2 61.00 Darrel DavisCovington, WA Miriam GoldbergSeattle, WA Brian BradyEagle, ID Bruce ThornburghBoise, ID Allen CusterEdmonds, WA Julian DupuisKelso, WA
2.48 Gold 3/4 2 60.00 Perry CowgillVashon, WA Blythe BartlettVashon, WA John DunnVashon, WA Beth De GroenVashon, WA
2.36 Gold 3/4 60.00 Donald BerryVictoria, BC Russell PageVictoria, BC Lorenzo MiglioriniSeattle, WA Terry FosterVictoria, BC
1.86 Gold 3 50.00 Ginny KopaczPortland, OR Terry StrandWilsonville, OR Katy KanePalm Desert, CA Carolyn MalmquistPalm Desert, CA

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
9 Suzanne Boruta Michael Boruta Paul Harding Gene Fomin A 1 - - - - - 91.00 0.00 91.00 9.10 Gold
5 Belton Allen Robin Rodger Susan Stubinski Bruce Wick A 2 - - - - - 90.00 0.00 90.00 6.83 Gold
15 Lori Moore Eunice Patton Mary Allen Ann Schuyler A 3 - - - - - 75.00 0.00 75.00 5.12 Gold
2 Donald Hanset William Drayton Nobi Morris Karen Rise C 4/5 1 1 - - - 72.00 0.00 72.00 4.78 Gold
13 Sally Gerhold Margaret Hart Howard Parker III Frances Schenk A 4/5 - - - - - 72.00 0.00 72.00 3.44 Gold
6 James Hurlburt Michael Thurlow Samuel Jones Nelda Linman A - - - - - - 66.00 0.00 66.00 1.26 Red
16 Darrel Davis Miriam Goldberg Brian Brady Bruce Thornburgh Allen Custer Julian Dupuis B - 2 - - - - 61.00 0.00 61.00 3.59 Gold
14 Perry Cowgill Blythe Bartlett John Dunn Beth De Groen C - 3/4 2 - - - 60.00 0.00 60.00 2.48 Gold
3 Donald Berry Russell Page Lorenzo Migliorini Terry Foster B - 3/4 - - - - 60.00 0.00 60.00 2.36 Gold
12 Ginny Kopacz Terry Strand Katy Kane Carolyn Malmquist C - - 3 - - - 50.00 0.00 50.00 1.86 Gold
11 Ann Romeo Bonnie Broders Thomas Loveday Thomas Reis B - - - - - - 46.00 0.00 46.00 1.05 Red
7 Betsy Ovitt Joyce Spence Denise Cox Janice Ward C - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.84 Red
8 Dan Neely William Neely Darrel Mooney Linda Thomas C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.63 Red
1 Ronald Brady Anita Woods Tommie Wilson Sylvia Reed C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.84 Red
4 Judith Smith Gary Smith Gayle Helfrich Mary Egger B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.84 Red
10 Barry Heller Kenneth Lockwood Gordon Delf Carol Kato C - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.42 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results