Oct 03, 2017 - Tuesday 1:00 pm

Gearhart Bracketed KOs 2 Event Summary

Session 2

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
27.28 Gold 1 Dee SteilNew Westminster, BC Jane FyfeKamloops, BC Ping DingKamloops, BC James LindemannSpokane, WA
19.10 Gold 2 Michael HansenVancouver, WA Kathy HansenVancouver, WA Paul EriksonEdmonton, AB Ross ArmourEdmonton, AB
10.91 Gold 3/4 Richard D'LitzenbergerLeavenworth, WA Brian KoblenzLeavenworth, WA Philip DutermeBellaire, TX John CoxSaint Maries, ID
10.91 Gold 3/4 Marjorie BluntFederal Way, WA Susan OhmanGraham, WA Barbara KolppaPuyallup, WA Sharon GauntTacoma, WA

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Bryant Town Richard Morris Katherine Morris Charles Burns A - - - - - - -0.01 0.00
12 Michael Hansen Kathy Hansen Paul Erikson Ross Armour A 2 - - - - - -0.01 0.00 19.10 Gold
11 James Darcy Nelson Davis Ronald Resnick Yasuko Shrenzel A - - - - - - -0.01 0.00
10 John Keech Kathy Bye Melinda Westgate John Emmerson A - - - - - - -0.01 0.00 2.73 Red
9 Marjorie Blunt Susan Ohman Barbara Kolppa Sharon Gaunt A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 10.91 Gold
8 Susan Stubinski Bruce Wick Belton Allen Robin Rodger A - - - - - - -0.01 0.00
7 Dee Steil Jane Fyfe Ping Ding James Lindemann A 1 - - - - - -0.01 0.00 27.28 Gold
6 Thomas Goings John Grossmann Marc Franklin Mary Lou Moriarty A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
5 Albert Wilson Jr Suzanne Cook Pat Larin David White A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
4 Paul Darin Harriet Smith Mary Loehr Jim Johnsen A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
3 Richard D'Litzenberger Brian Koblenz Philip Duterme John Cox A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 10.91 Gold
2 Connie Heller Dennis Heller John Weinberg Sarah Weinberg A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
13 Jon Stromquist Harvey Bush Jon Neimand James Smith A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results