Sep 10, 2017 - Sunday 10:00 am

Swiss Teams Event Summary

Session 2

23.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.13 Silver 1 1 89.00 Anita CarlsonHickory, NC James KioskiMorganton, NC Bobby BumgardnerHickory, NC Ben RobertsTaylorsville, NC
11.35 Silver 2 83.00 Happoldt NeufferColumbia, SC Hugh Brown JrGreenwood, SC Len CaseCharlotte, NC Bill SuttonHuntersville, NC
7.45 Silver 3/4 2/3 77.00 Art FridayHuntersville, NC Susan SuttonHuntersville, NC Gretchen SmithDavidson, NC David SmithDavidson, NC
7.45 Silver 3/4 2/3 77.00 Janet HuntCharlotte, NC Zachary BrescollCharlotte, NC H HuntCharlotte, NC Julie ArbitCharlotte, NC
4.68 Silver 5/6 4/5 1 73.00 Carmina DiazFort Mill, SC Susan ZamutoCharlotte, NC Wei SituFort Mill, SC John EdeFort Mill, SC
4.68 Silver 5/6 4/5 73.00 K.V.K. SundaramFort Mill, SC B DellingerCharlotte, NC Martha Jean MarshallCharlotte, NC Marian FortCharlotte, NC
2.15 Silver 2 68.00 Susan LohrCharlotte, NC John AmonCharlotte, NC Rhea CaldwellCharlotte, NC Suyan LiuCharlotte, NC
1.61 Silver 3 60.00 Thomas TrautmannCharlotte, NC Robert FraserCharlotte, NC C Scott EllwangerCharlotte, NC Quresh SacheeCharlotte, NC
1.21 Silver 4 51.00 Toni LambertHuntersville, NC Daniel DiesburgMooresville, NC Maryann DiesburgMooresville, NC Calvin ManshipStanley, NC

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
2 Anita Carlson James Kioski Bobby Bumgardner Ben Roberts B 1 1 - - - - 89.00 0.00 89.00 15.13 Silver
11 Happoldt Neuffer Hugh Brown Jr Len Case Bill Sutton A 2 - - - - - 83.00 0.00 83.00 11.35 Silver
8 Art Friday Susan Sutton Gretchen Smith David Smith B 3/4 2/3 - - - - 77.00 0.00 77.00 7.45 Silver
23 Janet Hunt Zachary Brescoll H Hunt Julie Arbit B 3/4 2/3 - - - - 77.00 0.00 77.00 7.45 Silver
20 K.V.K. Sundaram B Dellinger Martha Jean Marshall Marian Fort B 5/6 4/5 - - - - 73.00 0.00 73.00 4.68 Silver
10 Carmina Diaz Susan Zamuto Wei Situ John Ede C 5/6 4/5 1 - - - 73.00 0.00 73.00 4.68 Silver
16 Elise Menaker Jane Anne Gawlas Ethel Butler Mary Peach B - - - - - - 72.00 0.00 72.00 1.44 Silver
19 Jean Davis Edith Korda Nancy Conison Peter Korda A - - - - - - 68.00 0.00 68.00 1.44 Silver
9 Susan Lohr John Amon Rhea Caldwell Suyan Liu C - - 2 - - - 68.00 0.00 68.00 2.15 Silver
17 David Cantor Brad McKeown Judy Brown Jane Felton A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 1.08 Silver
12 William Wood Barbara Moore Richard Chase Charles Bost A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.08 Silver
21 Thomas Trautmann Robert Fraser C Scott Ellwanger Quresh Sachee C - - 3 - - - 60.00 0.00 60.00 1.61 Silver
14 David Weber William Taylor Lois Belliveau Allan Roderiques B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.08 Silver
6 Vinay Apte Ellen Apte Debra Eaves Lynn Fort, III A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.08 Silver
1 Jackie Key Peggy Axley Eldon Clayman Diana Holt A - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.08 Silver
18 Cathy Mitchell Arnold Hoffmann Alice Gray Jo Ann Massey B - - - - - - 51.00 0.00 51.00 0.72 Silver
7 Toni Lambert Daniel Diesburg Maryann Diesburg Calvin Manship C - - 4 - - - 51.00 0.00 51.00 1.21 Silver
22 Kevin Halstead Denise Chessler L Richelson Gainor Eisenlohr C - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.72 Silver
4 Carol Armstrong Gloria Pollard Heidi Meade Carolyn Hennes B - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.72 Silver
3 Jane Smith Becky Efird Jane Conlan Alice Folger C - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.72 Silver
13 Jayne Shive Gary Shive Jeanne Torello Sarah Morrison C - - - - - - 40.00 0.00 40.00
15 Everett Dyer Margi Goldstein Sarah Dyer Karima Russell C - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.36 Silver
5 Wayne Welborn Nora Oliver Joseph Deeb, Jr Kevin Kelley C - - - - - - 20.00 0.00 20.00

Bracket

Bracket available from Fast Results