Aug 24, 2017 - Thursday 1:00 pm

Compact KO 1 Event Summary

Session 2

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.99 Gold 1 Mike BovarnickMercer Island, WA Diana ThompsonBellevue, WA B DrajpuchRedmond, WA James SpurlinWiscasset, ME
7.69 Gold 2 John CoxSaint Maries, ID Richard D'LitzenbergerLeavenworth, WA Gert WiitalaPort Angeles, WA Christopher ClassSequim, WA
4.95 Gold 3 Kay AdamsSeattle, WA Patricia LewisSeattle, WA Ginger AugustavoSeattle, WA Ann StephensSeattle, WA
3.85 Gold 4 Garry SkoropadaMaple Ridge, BC Farhad NozariWoodinville, WA Sally CraigPort Moody, BC Julian DupuisKelso, WA

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Gary Stephens Marv Norden Giff Kassebaum James Kassebaum A - - - - - - -0.01 0.00 1.10 Red
12 Terrance Chinn Joseph Ulrich Dex Stuberg Krishna Rustagi A - - - - - - -0.01 0.00 0.55 Red
11 Bradley Rind Karen Hudesman David Binney Terry Jacobson A - - - - - - -0.01 0.00 1.10 Red
10 Mike Bovarnick Diana Thompson B Drajpuch James Spurlin A 1 - - - - - -0.01 0.00 10.99 Gold
9 Eric Pan Jack Lee Yuandong Ren Difei Tang A - - - - - - -0.01 0.00 1.10 Red
8 John Emmerson Melinda Westgate Lynn Shapley Steve Estvanik A - - - - - - -0.01 0.00 0.55 Red
7 Albert Wilson Jr Jon Neimand James Smith Pat Larin A - - - - - - -0.01 0.00
6 John Cox Richard D'Litzenberger Gert Wiitala Christopher Class A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.69 Gold
5 Monty Gray Thomas Brown Maxine Ogino Glen Neidhardt A - - - - - - -0.01 0.00
4 Mardi Dennis Susanne Thomas Mary Carlson Clare Christiansen A - - - - - - -0.01 0.00 1.10 Red
3 Garry Skoropada Farhad Nozari Sally Craig Julian Dupuis A 4 - - - - - -0.01 0.00 3.85 Gold
2 Kay Adams Patricia Lewis Ginger Augustavo Ann Stephens A 3 - - - - - -0.01 0.00 4.95 Gold
13 Victor Bremson Alan Tesler Paul Gelb James Dukelow Jr A - - - - - - -0.01 0.00 1.10 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results