Jun 18, 2017 - Sunday 10:00 am

Sunday B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

17.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.46 Silver 1 1 1 158.00 Gordon HarronMississauga, ON Bo Han ZhuOakville, ON John DongRichmond Hill, ON Martin ZhaoRichmond Hill, ON
3.35 Silver 2 2 138.00 Diane JamiesonKitchener, ON Janice FlossbachOrillia, ON Louise HollingsworthWaterloo, ON John VandergriftGuelph, ON
2.51 Silver 3 3 137.00 Doug DarnleyPickering, ON John AitkenOshawa, ON Brenda GriffithsPickering, ON Sue MallinsonScarborough, ON
1.88 Silver 4 4 132.00 Danielle GosselinMississauga, ON Eileen GradyHamilton, ON Sharon KingOakville, ON Bob Horton
2.06 Silver 5 5 2 129.00 Mariann GlynnToronto, ON Antony StuartEtobicoke, ON Tony DaiToronto, ON Indarjit AhluwaliaMississauga, ON
1.55 Silver 3 123.00 Bruce MoorLondon, ON John StoffmanLondon, ON Margaret BlackieLondon, ON Murray BlackieLondon, ON
1.16 Silver 4 99.00 Duanyue HeToronto, ON Yi ZhangToronto, ON Cindy Zhang HeToronto, ON Max ChengToronto, ON

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
4 Gordon Harron Bo Han Zhu John Dong Martin Zhao D 1 1 1 - - - 158.00 0.00 158.00 4.46 Silver
15 Diane Jamieson Janice Flossbach Louise Hollingsworth John Vandergrift C 2 2 - - - - 138.00 0.00 138.00 3.35 Silver
3 Doug Darnley John Aitken Brenda Griffiths Sue Mallinson C 3 3 - - - - 137.00 0.00 137.00 2.51 Silver
9 Danielle Gosselin Eileen Grady Sharon King Bob Horton C 4 4 - - - - 132.00 0.00 132.00 1.88 Silver
7 Mariann Glynn Antony Stuart Tony Dai Indarjit Ahluwalia D 5 5 2 - - - 129.00 0.00 129.00 2.06 Silver
17 Bruce Moor John Stoffman Margaret Blackie Murray Blackie D - - 3 - - - 123.00 0.00 123.00 1.55 Silver
10 Janet Waters Marcel Villeneuve Erika Hajek-Bolton Barbara Grantmyre C - - - - - - 121.00 0.00 121.00 0.64 Silver
12 Don McNiven Jim Burgess Catherine Spencer John Spencer C - - - - - - 105.00 0.00 105.00 0.40 Silver
5 Jim Wright Ibrahem El-Raheb Ed W J Wright Janine Higgins C - - - - - - 100.00 0.00 100.00 0.56 Silver
16 Duanyue He Yi Zhang Cindy Zhang He Max Cheng D - - 4 - - - 99.00 0.00 99.00 1.16 Silver
11 Douglas Jordan Will Sutherland Paul Gateman Sandra Gateman C - - - - - - 96.00 0.00 96.00 0.40 Silver
14 Stephen Carpenter Manfred Young Ron Ellis Bernice Muma D - - - - - - 93.00 0.00 93.00 0.48 Silver
6 Robert Rivers Ferdinanda Coolsma Faye Baker Chris Kuckyt D - - - - - - 87.00 0.00 87.00 0.48 Silver
2 Ronna Hoy Thomas Haygarth Dianne James Raina King D - - - - - - 78.00 0.00 78.00 0.48 Silver
13 Waclaw Grin Raymond Procwat Thomas Cowles John West D - - - - - - 71.00 0.00 71.00 0.32 Silver
8 Neil Jeffrey Susan Lawton Rosslynn Shortt Sharon Boyd D - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.32 Silver
1 Maureen Short Donna Jackson Leona Parkinson Iris Szmahun D - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.24 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results