Jun 24, 2017 - Saturday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.08 Silver 1 103.00 Edward WhiteGrand Blanc, MI Martin HirschmanSouthfield, MI Gary HannInterlochen, MI Sheldon KirschWest Bloomfield, MI
6.81 Silver 2 98.00 Cono EmanueleBrownstown Twp, MI Lori StragerFarmington Hls, MI Michael CraneCanton, MI Michael D AliotoBirmingham, MI
5.11 Silver 3 92.00 Richard BecherBloomfield Hls, MI Michael GiordanoCommerce Twp, MI Jerrold GrossmanRochester Hills, MI Debra EavesNorthville, MI
3.83 Silver 4 87.00 Richard TemkinFarmington, MI Steven WinokurRochester, MI William WinokurWest Bloomfield, MI Gary BrinkerMaumee, OH
3.03 Silver 5 85.00 Owen LienOak Park, MI Robert KatzAnn Arbor, MI Brenda BryantFerndale, MI Jonathan FleischmannBloomfield, MI
3.92 Silver 1 83.00 Anthony SavantClinton Twp, MI Harrison FletcherShelby Township, MI Larry LewisRochester, MI Naresh KapilaAuburn Hills, MI
2.94 Silver 2 80.00 Michael KaleelSterling Hgts, MI Arthur GolumbiaWest Bloomfield, MI Linda GolumbiaWest Bloomfield, MI John DreifusFarmington, MI
2.21 Silver 3 77.00 Mary BennettOakland, MI Deepak DigheWest Bloomfield, MI Shobhana JoshiAnn Arbor, MI Thomas CiaramitaroRochester Hills, MI
1.65 Silver 4 75.00 Ronna GalinWest Bloomfield, MI Robert RafWest Bloomfield, MI Thom AllenNorthville, MI Dan SutherlandNorthville, MI
1.88 Silver 1 55.00 Patti StonerWayne, MI Genadiy HirschtAlbion, MI Robert HammellJackson, MI D AbrahamWindsor, ON

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
7 Edward White Martin Hirschman Gary Hann Sheldon Kirsch A 1 - - - - - 103.00 0.00 103.00 9.08 Silver
8 Cono Emanuele Lori Strager Michael Crane Michael D Alioto A 2 - - - - - 98.00 0.00 98.00 6.81 Silver
13 Richard Becher Michael Giordano Jerrold Grossman Debra Eaves A 3 - - - - - 92.00 0.00 92.00 5.11 Silver
9 Richard Temkin Steven Winokur William Winokur Gary Brinker A 4 - - - - - 87.00 0.00 87.00 3.83 Silver
10 Owen Lien Robert Katz Brenda Bryant Jonathan Fleischmann A 5 - - - - - 85.00 0.00 85.00 3.03 Silver
11 Anthony Savant Harrison Fletcher Larry Lewis Naresh Kapila B - 1 - - - - 83.00 0.00 83.00 3.92 Silver
6 Michael Kaleel Arthur Golumbia Linda Golumbia John Dreifus B - 2 - - - - 80.00 0.00 80.00 2.94 Silver
4 Mary Bennett Deepak Dighe Shobhana Joshi Thomas Ciaramitaro B - 3 - - - - 77.00 0.00 77.00 2.21 Silver
2 Ronna Galin Robert Raf Thom Allen Dan Sutherland B - 4 - - - - 75.00 0.00 75.00 1.65 Silver
3 Margaret Moore Georgene Cronin Brenda Jaffe Charlotte Kartsonis A - - - - - - 73.00 0.00 73.00 1.28 Silver
14 Satish Shah Lakshmi Vora Thomas Hunt Ross Weinstein B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.96 Silver
5 Patti Stoner Genadiy Hirscht Robert Hammell D Abraham C - - 1 - - - 55.00 0.00 55.00 1.88 Silver
1 Bob Ondo Mark Hugger Barb Ferrera James Walter C - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.64 Silver
12 S Berry Sue Berry Mary Lou Schaffer Freda Mills B - - - - - - 19.00 0.00 19.00
15 Manus Nemeth Latika Mangrulkar Ruthan Brodsky Jean Grande C - - - - - - 16.00 0.00 16.00 0.32 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results