Jun 12, 2017 - Monday 7:30 pm

Merlot Knockouts 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.54 Gold 1 Adam ThielRed Deer, AB Gerene AlbrechtRed Deer, AB Shelley MardirosBanff, AB Michael ShusterBanff, AB
12.28 Gold 2 Dorothy MersereauCalgary, AB Elizabeth DunphyCalgary, AB Naushad DadaCalgary, AB Paulette McWilliamCalgary, AB
7.02 Gold 3/4 Anne KendallPrince George, BC Robert CoolePrince George, BC Michael PetrescuPrince George, BC Allan BeckerPrince George, BC
7.02 Gold 3/4 Ralph LipeBellevue, WA Lynda LipeBellevue, WA Brian KoblenzLeavenworth, WA D GlassfordChilliwack, BC

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Diane Coole Gerry Coole James Scarfe Kirk Rustad A - - - - - - -0.01 0.00 1.75 Red
15 Lou Arevalo William McVaugh David Lyons Edward Carlson A - - - - - - -0.01 0.00
14 Victoria Haines Elizabeth Gain Caenie Pyrcz Cindy Ferguson A - - - - - - -0.01 0.00 1.75 Red
13 Leslie Mortin Rose Dunitz Marilyn Drever Donald Drever A - - - - - - -0.01 0.00
12 Shirley McGuire Claire Cook Colleen Kinahan Martha Mikalsky A - - - - - - -0.01 0.00
11 Deirdre Cole Carol-Ann Halliday Denise McKay Don McKay A - - - - - - -0.01 0.00 1.75 Red
10 Donald Berry Lorenzo Migliorini Carol Porter Roger Staneslow A - - - - - - -0.01 0.00
9 Laurie Bell David Arnot Don Bell Darlene Meredith A - - - - - - -0.01 0.00 1.75 Red
8 Rita Cannon Beth Cookson Dianna Rickson Sharon Feduniak A - - - - - - -0.01 0.00
7 Dorothy Mersereau Elizabeth Dunphy Naushad Dada Paulette McWilliam A 2 - - - - - -0.01 0.00 12.28 Gold
6 Evelyn Sisonenko Ruth Sidebottom Doug Carritt Nancy Carritt A - - - - - - -0.01 0.00
5 Ralph Lipe Lynda Lipe Brian Koblenz D Glassford A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.02 Gold
4 Anne Kendall Robert Coole Michael Petrescu Allan Becker A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.02 Gold
3 Donald Hanset William Drayton Karen Rise Nobi Morris A - - - - - - -0.01 0.00
2 John Teschke Marta Zahorecz Gerry Marchant Jane Binsted A - - - - - - -0.01 0.00
16 Adam Thiel Gerene Albrecht Shelley Mardiros Michael Shuster A 1 - - - - - -0.01 0.00 17.54 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results