Jun 24, 2017 - Saturday 10:00 am

Monster Knockout Teams 6 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.88 Gold|Red 1 Peter SamselPittsfield, MA Robert BrodeurPittsfield, MA Roger KetronTyringham, MA Daniel HochCummington, MA
8.32 Gold|Red 2 Timothy WalkerBoxford, MA Lynn DuncanWenham, MA Marilyn OgdenValley Forge, PA John ZappalaSarasota, FL
4.75 Gold|Red 3/4 Roberta FrancisWellesley, MA Richard WoernerWellesley, MA Paul DurdaNeedham, MA Henry ShulmanNewton, MA
4.75 Gold|Red 3/4 Venky VenkataramaniAndover, MA Ajit PaiNashua, NH Joseph SackettLibertyville, IL James HickeyLondonderry, NH

Recaps

Section 06

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Robert Coyne Bhaskar Govindaraju Lucie Fradet Kathleen Fahey A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
15 Venky Venkataramani Ajit Pai Joseph Sackett James Hickey A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.75 Gold|Red
14 Rubin Gruber Bob Sanzo Neil Gordon Diana Lam A - - - - - - -0.01 0.00
13 Richard Sansing R L Scot Drysdale III Art Young Michael Morris A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
12 Thomas Provost Sr Janet Dugan Fiorella Triaca Charles Stringham A - - - - - - -0.01 0.00
11 Timothy Walker Lynn Duncan Marilyn Ogden John Zappala A 2 - - - - - -0.01 0.00 8.32 Gold|Red
10 Nancy Raiche Gerry Gastelum Judith Tomic Laura Gastelum A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
9 Matt Muir Wendy Zimman-Smith Jane Verdrager Eva Muir A - - - - - - -0.01 0.00
8 Robert Gaudet Susan Roome Hardin Matthews Sandy Smith A - - - - - - -0.01 0.00
7 Peter Samsel Robert Brodeur Roger Ketron Daniel Hoch A 1 - - - - - -0.01 0.00 11.88 Gold|Red
6 Larry Clark James Nowill Gary Conners Gwenyth Conners A - - - - - - -0.01 0.00
5 Roberta Francis Richard Woerner Paul Durda Henry Shulman A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.75 Gold|Red
4 Kathy Gatewood Bruce Sauter Robert Magher Philip Pane A - - - - - - -0.01 0.00
3 Joe Fisler Diane Lambert William Everett Catherine Branch A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
2 Sheila Pechinski Lynne Fuente Patricia Damon David Offer A - - - - - - -0.01 0.00
16 William Halteman Abhijit Dutta Darryl Tremelling Maurice Chesney A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results