May 21, 2017 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

35.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.75 Gold 1 101.00 Joyce HillBlythewood, SC Kevin DwyerMelbourne, FL Steve WeinsteinAndes, NY Robert LevinHenderson, NV Krzysztof Buras Grzegorz NarkiewiczChapel Hill, NC
11.81 Gold 2 81.00 Bob EtterSacramento, CA Bruce HoriguchiGardena, CA Kitty CooperLakeside, CA Steven CooperLakeside, CA
8.86 Gold 3 80.00 Tom RomineBillings, MT Suzanne St ThomasBoise, ID Tanya McCullyWhitefish, MT Bill BradshawBillings, MT
7.96 Gold 4 1 78.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Gerald KnudsonSalt Lake City, UT Bryan BagleySalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT
5.25 Gold 5 74.00 Richard MillerOgden, UT Michael BerggrenSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT Jim FlesherSalt Lake City, UT
5.97 Gold 6 2 73.00 Aaron CavenderSandy, UT Ray FinkJackson, WY Randy GentillonIdaho Falls, ID Barbara WatkinsDraper, UT
4.48 Gold 7 3 72.00 Dorothy MersereauCalgary, AB David JohnsonCalgary, AB Patricia KittockSaint George, UT Irene MonicalLayton, UT
3.36 Gold 8/9 4 70.00 Bill AeschbacherPark City, UT Ann MorinPark City, UT Ronald FaklerSpringville, UT Maryann FaklerSpringville, UT
3.33 Gold 8/9 70.00 Val KovachevLas Vegas, NV Carole LissSan Rafael, CA Rita EllingtonCharlotte, NC Venkatrao KoneruSan Antonio, TX
2.46 Gold 5/6 69.00 Mac DalgleishSalt Lake City, UT Lee SporlederNorth Salt Lake, UT Abu ZamanOrem, UT Richard WetherellMurray, UT
2.46 Gold 5/6 69.00 H Wayne GardnerPark City, UT Svetlana StojsicSalt Lake City, UT F JahanbaniSalt Lake City, UT Serdar AkkorSalt Lake City, UT
2.98 Red 1 68.00 Steven GlaserSalt Lake City, UT R DudaMidvale, UT David MoodySalt Lake City, UT Scott BrownSalt Lake City, UT
2.24 Red 2 54.00 Allene FowlerSalt Lake City, UT Robert SteffeySalt Lake City, UT Maryann WilliamsSalt Lake City, UT Micheline CombsSalt Lake City, UT
1.68 Red 3 51.00 Joann OkumuraSalt Lake City, UT Paul LundSalt Lake City, UT Ruth AndersenSalt Lake City, UT Glenda BradleySalt Lake City, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
33 Joyce Hill Kevin Dwyer Steve Weinstein Robert Levin Krzysztof Buras Grzegorz Narkiewicz A 1 - - - - - 101.00 0.00 101.00 15.75 Gold
11 Bob Etter Bruce Horiguchi Kitty Cooper Steven Cooper A 2 - - - - - 81.00 0.00 81.00 11.81 Gold
21 Tom Romine Suzanne St Thomas Tanya McCully Bill Bradshaw A 3 - - - - - 80.00 0.00 80.00 8.86 Gold
4 Lee Payne Gerald Knudson Bryan Bagley Jimmy Payne B 4 1 - - - - 78.00 0.00 78.00 7.96 Gold
13 Richard Miller Michael Berggren Alene Wrobel Jim Flesher A 5 - - - - - 74.00 0.00 74.00 5.25 Gold
10 Aaron Cavender Ray Fink Randy Gentillon Barbara Watkins B 6 2 - - - - 73.00 0.00 73.00 5.97 Gold
34 Dorothy Mersereau David Johnson Patricia Kittock Irene Monical B 7 3 - - - - 72.00 0.00 72.00 4.48 Gold
9 Bill Aeschbacher Ann Morin Ronald Fakler Maryann Fakler B 8/9 4 - - - - 70.00 0.00 70.00 3.36 Gold
26 Val Kovachev Carole Liss Rita Ellington Venkatrao Koneru A 8/9 - - - - - 70.00 0.00 70.00 3.33 Gold
8 Mac Dalgleish Lee Sporleder Abu Zaman Richard Wetherell B - 5/6 - - - - 69.00 0.00 69.00 2.46 Gold
5 Estelle Kevitch Michael Dalton Brenda Keller William Braun Bruce Ferguson A - - - - - - 69.00 0.00 69.00 1.88 Red
31 H Wayne Gardner Svetlana Stojsic F Jahanbani Serdar Akkor B - 5/6 - - - - 69.00 0.00 69.00 2.46 Gold
24 Steven Glaser R Duda David Moody Scott Brown C - - 1 - - - 68.00 0.00 68.00 2.98 Red
19 Hal Farnsworth Barbara Lundy Pradeep Jhawar Vandana Jhawar A - - - - - - 67.00 0.00 67.00 1.41 Red
27 Deirdre Nickel Max Aeschbacher Uri Loewenstein Buzz Farnes A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 1.41 Red
32 Ronald Powell Lewis Boynton Kathy Rooney Dorothy Malutta B - - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.41 Red
29 Pien Chang Eunice Wilkinson Berniece Turner Elizabeth McKay B - - - - - - 61.00 0.00 61.00 1.41 Red
7 Rod Organt Judy Stanfield Massoud Tahmassebipour Steven Towner A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 1.41 Red
15 Nelle Lucas Jim Lucas Jim Milam Beth Milam B - - - - - - 60.00 0.00 60.00 1.88 Red
25 Nancy Larson Judy Haynes Clyde Coon Bill Cook B - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.88 Red
22 Robert Donaldson Rosalee Gardner Doug Adair Julianne Adair A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.94 Red
6 Richard Dunie B Lantz Alan Sparrow Nancy Sparrow B - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.41 Red
16 Allene Fowler Robert Steffey Maryann Williams Micheline Combs C - - 2 - - - 54.00 0.00 54.00 2.24 Red
14 Steve Rackham Ann Rackham Judy Gabourie Marian Subic B - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.41 Red
20 Katherine Mitchell Ray Johnson Scott Rosenbush Suzelle McCullough B - - - - - - 51.00 0.00 51.00 1.41 Red
3 Joann Okumura Paul Lund Ruth Andersen Glenda Bradley C - - 3 - - - 51.00 0.00 51.00 1.68 Red
2 Marsene Patterson Arlene Adams Leon Joseph Grafe Sherley Blodgett C - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.94 Red
23 Glen Woody Woodson Frances Huber Giff Kassebaum James Kassebaum C - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.94 Red
1 Benjamin Suta Myrtle Feller Joan Coles Anne Lemmon B - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.94 Red
28 Pete Edwards Bonnie Edwards David Lufkin Nancy Courtney B - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.94 Red
30 Louie Coletti Linda Coletti Midge Fry James Fry B - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.94 Red
17 Wendy Sexton Susan Anderson Marsha Clift Barbara Bolland B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.47 Red
12 Larry Bonnette Sandy Haughey Madaline Katsan Joanna Netelbeek C - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.94 Red
18 Leon Smith Kurt Tackett Darlene Anderson Candice Ragsdale B - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.47 Red
35 Pamela Hanrahan Jill Petersen Donna Urbanek Bernice Roberson C - - - - - - 26.00 0.00 26.00

Bracket

Bracket available from Fast Results