Apr 02, 2017 - Sunday 10:00 am

Stratified Open Swiss Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.70 Silver 1 96.00 Robert SulgroveCenterville, OH Lori HarnerDayton, OH Jeffrey GargraveDayton, OH Scott GatesMiamisburg, OH
5.78 Silver 2 93.00 Jay AlbrightColumbus, OH Siraj HajiColumbus, OH Craig SatersmoenHuber Heights, OH Sheng-Hung WangGahanna, OH
4.33 Silver 3 1 90.00 C Tom KernsBeavercreek, OH Conrad Rennemann JrCenterville, OH Bonnie PapiniBeavercreek, OH Joyce DennisFairborn, OH
3.25 Silver 4 89.00 Arun GoyalWest Chester, OH Lorna DavisWest Chester, OH Sudheer PimputkarGalena, OH Vickie SebastianBeavercreek, OH
3.08 Silver 5/6 2 1 86.00 Sandra BradingWapakoneta, OH Marlene SiglerWapakoneta, OH John HoffmanLima, OH Dick SlonakerLima, OH
2.39 Silver 5/6 86.00 Jim BachelderColumbus, OH Gary ShadePickerington, OH Douglas MillsapColumbus, OH Larry JonesPickerington, OH
2.31 Silver 3 78.00 Wayne O'ConnorDayton, OH Marilyn O'ConnorDayton, OH Barbara BittickerMiamisburg, OH Gary HattenMiamisburg, OH
1.73 Silver 4 68.00 Patricia JonesPickerington, OH Joan KlitchColumbus, OH Jane WitherspoonWorthington, OH Sam HinkleDublin, OH
2.06 Silver 5 2 61.00 Janelle CourtrightDelaware, OH Kevin HenryCincinnati, OH Pam CampbellFairfield, OH Judy BognerMansfield, OH
1.54 Silver 3 58.00 Martin GiblerWest Chester, OH Gail ZimmerCincinnati, OH Joseph KammerCincinnati, OH Stacy VanstoneWest Chester, OH
1.16 Silver 4 57.00 Bradley MartinMiddletown, OH David WhitesellYellow Springs, OH Joseph CamillusCenterville, OH Ernest SpegeleDayton, OH Anita BrandCenterville, OH

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
11 Robert Sulgrove Lori Harner Jeffrey Gargrave Scott Gates A 1 - - - - - 96.00 0.00 96.00 7.70 Silver
9 Jay Albright Siraj Haji Craig Satersmoen Sheng-Hung Wang A 2 - - - - - 93.00 0.00 93.00 5.78 Silver
16 C Tom Kerns Conrad Rennemann Jr Bonnie Papini Joyce Dennis B 3 1 - - - - 90.00 0.00 90.00 4.33 Silver
15 Arun Goyal Lorna Davis Sudheer Pimputkar Vickie Sebastian A 4 - - - - - 89.00 0.00 89.00 3.25 Silver
7 Sandra Brading Marlene Sigler John Hoffman Dick Slonaker C 5/6 2 1 - - - 86.00 0.00 86.00 3.08 Silver
1 Jim Bachelder Gary Shade Douglas Millsap Larry Jones A 5/6 - - - - - 86.00 0.00 86.00 2.39 Silver
13 Steven Forsythe Sandra Forsythe Dallas Moore Brian Ross A - - - - - - 84.00 0.00 84.00 1.04 Silver
17 Wayne O'Connor Marilyn O'Connor Barbara Bitticker Gary Hatten B - 3 - - - - 78.00 0.00 78.00 2.31 Silver
3 Patricia Jones Joan Klitch Jane Witherspoon Sam Hinkle B - 4 - - - - 68.00 0.00 68.00 1.73 Silver
5 Janelle Courtright Kevin Henry Pam Campbell Judy Bogner C - 5 2 - - - 61.00 0.00 61.00 2.06 Silver
14 Martin Gibler Gail Zimmer Joseph Kammer Stacy Vanstone C - - 3 - - - 58.00 0.00 58.00 1.54 Silver
10 Bradley Martin David Whitesell Joseph Camillus Ernest Spegele Anita Brand C - - 4 - - - 57.00 0.00 57.00 1.16 Silver
12 Joseph Hammann Donna Moore Debi Martin Georgia Banziger B - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.26 Silver
8 Doug Reams Nancy Reams David Francis Walter Huber C - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.52 Silver
6 David Kennedy Roger Himmell Edward Schlaack M Brian Clausing C - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.78 Silver
4 Helen Kinderman Joseph Cavinee N Jayne Howard H Edward Howard C - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.52 Silver
2 Dinah Williams Nanci Heller Ginny Sanders Joyce Ades C - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.52 Silver
18 Janis Gimbrone Ann Levy Janet Turber-Boehmer Steven Boehmer C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.52 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results