Apr 19, 2017 - Wednesday 1:00 pm

Crocus Bracketed KOs 1 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
36.22 Gold 1 Keith DowdallVictoria, BC Cary SalmiSidney, BC Dick VissionNorth Saanich, BC Ross AmannColts Neck, NJ
25.35 Gold 2 Dennis DawsonSanta Fe, NM Marilyn WhitehurstSanta Fe, NM Josh DonnLas Vegas, NV Greg HinzeSan Antonio, TX Leo BellCarlsbad, CA Dan JacobVancouver, BC
14.49 Gold 3/4 Roger CloughCulver City, CA Becky CloughCulver City, CA Roger AndersonEagan, MN Sharon AndersonEagan, MN
14.49 Gold 3/4 Mark ItabashiMurrieta, CA Huub BertensBend, OR Linda LewisLas Vegas, NV Peter GelfandCorralitos, CA Ron SmithChicago, IL

Recaps

Section 31

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Delma Murray Rita Beny Bob Cheeseman Jonathan Gage A - - - - - - -0.01 0.00 1.81 Red
11 Keith Dowdall Cary Salmi Dick Vission Ross Amann A 1 - - - - - -0.01 0.00 36.22 Gold
10 Nancy Baal Tom Pelton Gail Richardson Jan Galenza A - - - - - - -0.01 0.00
9 Dennis Dawson Marilyn Whitehurst Josh Donn Greg Hinze Leo Bell Dan Jacob A 2 - - - - - -0.01 0.00 25.35 Gold
8 Gerry Marshall Hendrik Sharples Pat Dunn Polly Dunn A - - - - - - -0.01 0.00
7 Roger Clough Becky Clough Roger Anderson Sharon Anderson A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 14.49 Gold
6 Lee Barton Lucille Barton Ross Armour Lloyd Sullivan A - - - - - - -0.01 0.00
5 John Patterson Angela Taylor Judy Chapman Dora Lee A - - - - - - -0.01 0.00 1.81 Red
4 Bob Johnson Dawn Campbell Roger McNay Jon Bartlett A - - - - - - -0.01 0.00 3.62 Red
3 Debbie Hargreaves Barbara Stewart Ingrid Anderson Doreen McOrmond A - - - - - - -0.01 0.00 1.81 Red
2 Marlene Powell Myra Johnston Sally Craig Louise Elliott A - - - - - - -0.01 0.00 1.81 Red
12 Mark Itabashi Huub Bertens Linda Lewis Peter Gelfand Ron Smith A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 14.49 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results