Apr 21, 2017 - Friday 1:00 pm

"Marlene Wass" Friday Open KOs 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
61.87 Gold 1 Loretta RiversMonroe, LA Chris ComptonDallas, TX Oren KriegelChicago, IL David GraingerEtobicoke, ON Mike CappellettiDelray Beach, FL
43.31 Gold 2 James HawkesCharleston, SC Anne Rahtjen HawkesCharleston, SC Adam GrossackNewton, MA Eric RodwellClearwater, FL Jeff MeckstrothClearwater Bch, FL
24.75 Gold 3/4 Mark LairCanyon, TX Jack LaVigneHouston, TX Bill ParksMacungie, PA Nicolas HammondAlpharetta, GA
24.75 Gold 3/4 Robert Teel JrBirmingham, AL Olin HubertAtlanta, GA Paul MunafoHuntsville, AL Thomas TurgeonMemphis, TN

Recaps

Section 01

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Richard DeMartino John Stiefel Alex Hudson Jonathan Steinberg A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
15 Robert Morris Kay Enfield Donna Lombardini G S Jade Barrett A - - - - - - -0.01 0.00
14 Gregg Van Dyke Tom Grue Marjorie Michelin Ellis Feigenbaum A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
13 Michael Kovacich Robert White Robert Dennard Mark Smith Brian Schoenfeld Harry Gellis A - - - - - - -0.01 0.00
12 Mark Lair Jack LaVigne Bill Parks Nicolas Hammond A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 24.75 Gold
11 Mark Jones Brooks McNeely Arthur Lowen Joe Rickman A - - - - - - -0.01 0.00
10 Jack Waller Mark Tang Yas Takeda Subba Ravipudi Joseph Viola III William Ng A - - - - - - -0.01 0.00
9 Cookie Potter Kimberly Whipple Kevin Dwyer Shan Huang David Sabourin A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
8 Robert Munson Daniel Friedman Bill Heid Bruce Tuttle Christopher Pisarra Mike Bandler A - - - - - - -0.01 0.00
7 Debbie Benner Ishmael DelMonte Arthur Crystal Curtis Cheek A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
6 Bart Bussink Karen McCallum Kit Woolsey Zachary Grossack A - - - - - - -0.01 0.00
5 Loretta Rivers Chris Compton Oren Kriegel David Grainger Mike Cappelletti A 1 - - - - - -0.01 0.00 61.87 Gold
4 Lynn Jones Paul Benedict Rick Deyerle Gregory Bright A - - - - - - -0.01 0.00
3 James Hawkes Anne Rahtjen Hawkes Adam Grossack Eric Rodwell Jeff Meckstroth A 2 - - - - - -0.01 0.00 43.31 Gold
2 Margie Sullivan Carole Weinstein Ann Borgschulte Stephen Gladyszak A - - - - - - -0.01 0.00
16 Robert Teel Jr Olin Hubert Paul Munafo Thomas Turgeon A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 24.75 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results