Apr 17, 2017 - Monday 1:00 pm

"Millard Nachtwey" Monday Open KOs 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
45.37 Gold 1 Gayle CoveyHendersonville, NC Steven DevicoHendersonville, NC Jeff ZiemerTaylors, SC Hugh HughesGreenville, SC
31.76 Gold 2 Joanne WeingoldBoca Raton, FL Jack WeingoldBoca Raton, FL Molly O'NeillFort Lauderdale, FL Michael WolfFort Lauderdale, FL Kathleen SulgroveTwinsburg, OH Don SulgroveTwinsburg, OH
18.15 Gold 3/4 Dori ByrnesMorris Plains, NJ Will EhlersMadison, NJ Nancy KellerWest Newbury, MA Cenk TuncokAmesbury, MA
18.15 Gold 3/4 Steve CallihanRaleigh, NC Karen CallihanRaleigh, NC Audrey ShullRaleigh, NC Lance ShullRaleigh, NC

Recaps

Section 02

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Mac Busby Paul Darin Bruce Wick Susan Stubinski A - - - - - - -0.01 0.00
15 Joanne Weingold Jack Weingold Molly O'Neill Michael Wolf Kathleen Sulgrove Don Sulgrove A 2 - - - - - -0.01 0.00 31.76 Gold
14 Steve Callihan Karen Callihan Audrey Shull Lance Shull A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 18.15 Gold
13 Pamela Gorbics Michael Varhalamas Sally Meckstroth Rick Deyerle A - - - - - - -0.01 0.00
12 Eileen Easterling Gloria McCain Mara Tuttle Linda Miller A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
11 Carl Berenbaum Dennis Thompson Sam Borenstein Barbara Kepple A - - - - - - -0.01 0.00
10 Kamla Chawla Donna Rodwell Toni Bales Terry James Sharon Fellars Richard Fellars A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
9 Joseph Sherwood Janet Sherwood Bob Jones Marshall Kerlin A - - - - - - -0.01 0.00
8 Dwight Bender Ewoud Van Goch Bob Zeller Bruce Norman A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
7 Andy Anderson Mark Churchman Curley Anderson Kasmer Andreychuk A - - - - - - -0.01 0.00
6 Gayle Covey Steven Devico Jeff Ziemer Hugh Hughes A 1 - - - - - -0.01 0.00 45.37 Gold
5 Donald Rumelhart Ned Irving David Whitehouse John Koschik Sally Clark Susan Hinton A - - - - - - -0.01 0.00
4 Gen Geiger Terry McHenry Jack Bonney Dianne Bonney Carolyn Holcomb Marietta Huggard A - - - - - - -0.01 0.00
3 Robert Todd Bill Cook Dallas Moore Brian Ross A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
2 Dori Byrnes Will Ehlers Nancy Keller Cenk Tuncok A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 18.15 Gold
16 Frederick Wills Harriet Eaton Morris Nancy Mitchell Marlise Cusick A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results