Jan 13, 2017 - Friday 1:00 pm

Fri-Sat KO 1 Event Summary

Session 2

11.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
38.52 Gold 1 Jan AssiniPittsburgh, PA Susan StarkPepper Pike, OH Stephanie AlexanderMentor, OH Robert AlexanderMentor, OH Bernard FudorMurrysville, PA
26.96 Gold 2 Chris ComptonDallas, TX Mary ChilcoteCleveland, OH Kenneth KranyakParma, OH John KranyakLas Vegas, NV Phillip BeckerBeachwood, OH
15.41 Gold 3/4 Jim StokesGrand Rapids, MI Bert NewmanWest Bloomfield, MI Owen LienOak Park, MI Jonathan FleischmannBloomfield, MI Frank Treiber IIIToledo, OH
15.41 Gold 3/4 Peter PetruzzellisScarborough, ON Sue Lan MaKirtland Hills, OH Monica EarlyCuyahoga Falls, OH Richard EarlyCuyahoga Falls, OH

Recaps

Section 11

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 David Hemmer Gary Brinker Joseph Ernsthausen Kurt Dasher A - - - - - - -0.01 0.00 3.85 Red
10 David Baker Mike Peng Margot Stockie Thea Davis A - - - - - - -0.01 0.00
9 Chris Compton Mary Chilcote Kenneth Kranyak John Kranyak Phillip Becker A 2 - - - - - -0.01 0.00 26.96 Gold
8 Kathleen Sulgrove Don Sulgrove George St Pierre Jim Bachelder Roger Tiktin Jay Albright A - - - - - - -0.01 0.00
7 Peter Petruzzellis Sue Lan Ma Monica Early Richard Early A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 15.41 Gold
6 Stan Dub Michael Drozhinskiy Pat Chisholm Charles Ladiha A - - - - - - -0.01 0.00
5 Joan Millens David Sabourin Shan Huang Kevin Dwyer A - - - - - - -0.01 0.00
4 Jim Stokes Bert Newman Owen Lien Jonathan Fleischmann Frank Treiber III A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 15.41 Gold
3 Isaac Stephani A J Stephani Robert Sulgrove Amitabh Raturi A - - - - - - -0.01 0.00 1.93 Red
2 Larry Jones Douglas Millsap Peter Merker Nicholas Hartung A - - - - - - -0.01 0.00 1.93 Red
11 Jan Assini Susan Stark Stephanie Alexander Robert Alexander Bernard Fudor A 1 - - - - - -0.01 0.00 38.52 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results