Jan 02, 2017 - Monday 10:00 am

Gold Rush Swiss Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color 7 3 VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.15 Gold 1 90.00 Robert WieboldtMount Pleasant, SC Graydon VadasMount Pleasant, SC Charles Anderegg JrMount Pleasant, SC Stuart ChagrinIsle of Palms, SC Steven GoodmanMount Pleasant, SC
3.86 Gold 2 1 75.00 Gail HavensBluffton, SC Jinny MorganOkatie, SC Julie SchoeberleinVienna, VA John SchoeberleinVienna, VA
2.90 Gold 3 73.00 Eben StevensGreenville, SC Patricia StevensGreenville, SC Stanley HackGreenville, SC Jan HaddoxGreenville, SC
2.17 Gold 4 70.00 Ted FineFox Point, WI Jerry CohenJohns Island, SC Rosalie MislowskyJohns Island, SC Marsha PapanekJohns Island, SC
1.72 Gold 5 68.00 Jacob HornbergerAshburn, VA Janet UnckrichSavannah, GA Jim JonesBrentwood, TN Regina JonesBrentwood, TN
1.89 Red 2 56.00 Alex TreadawayBrunswick, GA Diane AltenbachSaint Simons Is, GA Charlotte LueckelSaint Simons Is, GA William Lueckel JrSaint Simons Is, GA

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
7 3 7 3
14 Robert Wieboldt Graydon Vadas Charles Anderegg Jr Stuart Chagrin Steven Goodman 7 1 - - - - - 90.00 0.00 90.00 5.15 Gold
18 Gail Havens Jinny Morgan Julie Schoeberlein John Schoeberlein 3 2 1 - - - - 75.00 0.00 75.00 3.86 Gold
13 Eben Stevens Patricia Stevens Stanley Hack Jan Haddox 7 3 - - - - - 73.00 0.00 73.00 2.90 Gold
2 Ted Fine Jerry Cohen Rosalie Mislowsky Marsha Papanek 7 4 - - - - - 70.00 0.00 70.00 2.17 Gold
5 Jacob Hornberger Janet Unckrich Jim Jones Regina Jones 7 5 - - - - - 68.00 0.00 68.00 1.72 Gold
1 Walter Cederholm Becky Cederholm Deborah Phebus Robert Phebus 7 - - - - - - 67.00 0.00 67.00 0.55 Red
6 Diane Monroe Grace O'Brien Kay McCarthy Sally Dix 7 - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.55 Red
9 Sandra White Marshall Robinson Barbara Fredericks J David Myers 7 - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.88 Red
16 Michael Lo Teresa Chek Kenneth Fittz Joan Fittz 7 - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.66 Red
3 Robert Dolan Linda Dolan Mitzi Kirshtein Janet Livingstain 7 - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.88 Red
10 Alex Treadaway Diane Altenbach Charlotte Lueckel William Lueckel Jr 3 - 2 - - - - 56.00 0.00 56.00 1.89 Red
11 Judyann Schnorf Rebecca Hudecek Kathy Gage Truma Polin 7 - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.55 Red
8 Arnie Obler Geri Obler Bonnie Burch Pamela Duling 7 - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.44 Red
15 Andrew Grant Martha Grant John Dillon Margaret Dillon 3 - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.33 Red
12 Irene Cantone Steven Cantone Linda Harlow Joe Harlow 7 - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.66 Red
4 Jeri Hogan Peggy Keene Charlotte Bailey Deanna Birch 3 - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.22 Red
7 Neil Gewirtzman Anna Mickiewicz Terry Torrence LaVon McNaughton 3 - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.44 Red
17 Scott Parker Lorraine Porfido Katie Barber Diane Gaskill 3 - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.22 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results