Dec 31, 2016 - Saturday 10:00 am

Stratiflighted A/X Swiss Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.95 Gold 1 147.00 Donna Stack MageePrairie Village, KS Mike McGillLeawood, KS David EricksonWichita, KS R SitesWichita, KS
14.96 Gold 2 1 118.00 Lawrence GibbonsIndependence, MO Gregory JeckerStilwell, KS Leo SpittlerLeawood, KS Fred LambertKansas City, MO
11.22 Gold 3 117.00 John GranthamBentonville, AR Mac BusbySan Diego, CA Paul DarinSan Diego, CA Jim RussellSarasota, FL
5.61 Gold 4 114.00 Don StackKansas City, KS Linda EakesLeawood, KS Pierre FlatowiczOmaha, NE Phillip BeckerBeachwood, OH Jack SpearShawnee Mission, KS Brad CarmichaelShawnee, KS
4.43 Gold 5 113.00 Shawn TateBelton, MO Jesse BoweChillicothe, MO Chad FisherKansas City, MO Tim HaysKansas City, MO Cristal NellSeattle, WA Peggy WareDenver, CO
5.70 Gold 6 105.00 Richard NewellWest Des Moines, IA Nancy WittwerFalls City, NE Charles Lynn JrKansas City, MO Marilyn Davis HennonOverland Park, KS
3.37 Gold 2 103.00 David BravermanOverland Park, KS Alan HiersemanOlathe, KS Keith SmithLees Summit, MO Allen RewIndependence, MO

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B A B
5 Donna Stack Magee Mike McGill David Erickson R Sites A 1 - - - - - 147.00 0.00 147.00 19.95 Gold
20 Lawrence Gibbons Gregory Jecker Leo Spittler Fred Lambert B 2 1 - - - - 118.00 0.00 118.00 14.96 Gold
3 John Grantham Mac Busby Paul Darin Jim Russell A 3 - - - - - 117.00 0.00 117.00 11.22 Gold
16 Don Stack Linda Eakes Pierre Flatowicz Phillip Becker Jack Spear Brad Carmichael A 4 - - - - - 114.00 0.00 114.00 5.61 Gold
1 Shawn Tate Jesse Bowe Chad Fisher Tim Hays Cristal Nell Peggy Ware A 5 - - - - - 113.00 0.00 113.00 4.43 Gold
13 Richard Newell Nancy Wittwer Charles Lynn Jr Marilyn Davis Hennon A 6 - - - - - 105.00 0.00 105.00 5.70 Gold
10 Steve Shirey Darlene Shirey Dave Swarthout Donna Swarthout A - - - - - - 104.00 0.00 104.00 1.50 Red
8 David Braverman Alan Hierseman Keith Smith Allen Rew B - 2 - - - - 103.00 0.00 103.00 3.37 Gold
15 Larry Weatherholt Steven Vossler Jim Urich Susan Urich A - - - - - - 100.00 0.00 100.00 1.50 Red
11 Robert Carstedt James Masilamani Harold George Richard Holmes A - - - - - - 100.00 0.00 100.00 2.00 Red
17 G S Jade Barrett Douglas Kuschner Donna Lombardini Wallace Goldban Ed Howard Dennis Goldston A - - - - - - 95.00 0.00 95.00 1.50 Red
19 Carolyn Bryan Shelba Parmley Kathryn Dunlap Barbara Whittlesey A - - - - - - 89.00 0.00 89.00 1.50 Red
6 Tom Breed Brenda Glaze Janise Saul Kendall Early A - - - - - - 81.00 0.00 81.00 1.50 Red
12 Elizabeth Rogers Herbert Rosen Polly Schoning Claire Flatowicz B - - - - - - 80.00 0.00 80.00 1.25 Red
7 Chuck Malcolm Marti Malcolm Victoria Muir William Muir A - - - - - - 68.00 0.00 68.00 1.25 Red
4 Brian Hegarty Judy Bredall Phyllis Nicholson William Knox B - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.75 Red
14 Allyson Wolfe Brian Rink Belinda Rust Ron Ashbacher A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.75 Red
18 Martha Roth Beckie Stasi Stephen Swatek Donald Brooker A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 1.00 Red
9 C Lee Hastings Jennifer Luner Carol Hamilton Mark Boswell A - - - - - - 56.00 0.00 56.00 1.00 Red
2 Scott McIntyre Teresa McIntyre Justin Graver Christine Hatton B - - - - - - 51.00 0.00 51.00 0.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results