Nov 07, 2016 - Monday 7:30 pm

Vallarta KO Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
33.59 Gold 1 Gaylor KasleBoca Raton, FL Barbara KasleBoca Raton, FL Joshua DonnLas Vegas, NV Owen LienDetroit, MI Ron SmithChicago, IL
23.51 Gold 2 Gerry MarshallLas Varas, NA Bernie LambertAcme, AB Patricia HerreraMexico, DF Gonzalo HerreraNaucalpan, MX
13.44 Gold 3/4 Jimmy ReynoldsLaredo, TX Mary Ann WhiteLaredo, TX Alberto CohenNaucalpah, MX Miguel ReygadasTlalpan, DF
3.36 Gold 3/4 Edwin GlickmanBasalt, CO Bernie WeissAspen, CO Myrlen Ann KnafelcReno, NV Charles GrimesMidland, TX Jack PaulusEastpointe, MI Kenneth LeeElliot Lake, ON

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Edwin Glickman Bernie Weiss Myrlen Ann Knafelc Charles Grimes Jack Paulus Kenneth Lee A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 3.36 Gold
15 Dawn Campbell Roger McNay Robert Johnson Jon Bartlett A - - - - - - -0.01 0.00 3.36 Red
14 Tonya McNabb Rosalee Hacker Nancy Peterson Sharon Tomnitz A - - - - - - -0.01 0.00
13 Mauricio Smid Jacobo Podbilevich Stefan Reich Gloria Kreimerman A - - - - - - -0.01 0.00 3.36 Red
12 John Jacobson Joan Vernick Leslie Brodsky Amy Treitel A - - - - - - -0.01 0.00 3.36 Red
11 Alain Fleurot Lynda Orr Michael Pope Barbara Poole A - - - - - - -0.01 0.00
10 John Grantham Rebecca Rogers Marjorie Michelin Ellis Feigenbaum Paul Darin Jim Johnsen A - - - - - - -0.01 0.00 1.68 Red
9 Marcie Musser Marisa Silverman Jeff Roman Tom Breed A - - - - - - -0.01 0.00
8 Gaylor Kasle Barbara Kasle Joshua Donn Owen Lien Ron Smith A 1 - - - - - -0.01 0.00 33.59 Gold
7 Bob Albert Janet Mori Diane Schaefer Marlene Wildeman A - - - - - - -0.01 0.00
6 Gerry Marshall Bernie Lambert Patricia Herrera Gonzalo Herrera A 2 - - - - - -0.01 0.00 23.51 Gold
5 David Hoogenberg Lewis Crippen Trudy Crippen William Heim A - - - - - - -0.01 0.00
4 Peter Andrews Irma Andrews Helen Lawson Dagmar Rettberg A - - - - - - -0.01 0.00
3 Jimmy Reynolds Mary Ann White Alberto Cohen Miguel Reygadas A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 13.44 Gold
2 Marlene Gobron Laura Pearlstein Judy McDonald Charlene Gates A - - - - - - -0.01 0.00
16 Roger Buckland Huguette Joly John Zohrab Kerin Zohrab A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results