Nov 13, 2016 - Sunday 10:00 am

StratiFlight A Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
18.98 Silver 1 88.00 Bill KulbershAtlanta, GA Olin HubertAtlanta, GA Hugh Brown JrMcCormick, SC Robert FendrickMarietta, GA
14.24 Silver 2 76.00 Harold TaskAtlanta, GA Chris TrowerAtlanta, GA Sanjeev PathakRoswell, GA Jim StognerAtlanta, GA
9.35 Silver 3/4 74.00 Samuel MarksAtlanta, GA Emory WhitakerMacon, GA Kevin CollinsDunwoody, GA Patricia TuckerAtlanta, GA
9.35 Silver 3/4 74.00 Jack Feagin JrAtlanta, GA Claudia FeaginAtlanta, GA Ron SmithChattanooga, TN Linda SmithChattanooga, TN
6.33 Silver 5 69.00 J WolfeMarietta, GA Mike SheldonMarietta, GA F Garson IIAlpharetta, GA Charles LipmanAtlanta, GA
7.97 Silver 1/2 67.00 Robert EpsteinAtlanta, GA Edward ForanAcworth, GA Donna SilverBrookhaven, GA Carl WolinskyMarietta, GA
7.97 Silver 1/2 67.00 James Gentry JrNorth Augusta, SC Thomas GaudinChamblee, GA Beth StephensMarietta, GA Garry WilliamsRoswell, GA
5.12 Silver 3 60.00 Janet SherwoodWoodstock, GA Joseph SherwoodWoodstock, GA Martin NathanAtlanta, GA William RittenbergAtlanta, GA

Recaps

Section H

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X A X
12 Bill Kulbersh Olin Hubert Hugh Brown Jr Robert Fendrick A 1 - - - - - 88.00 0.00 88.00 18.98 Silver
16 Harold Task Chris Trower Sanjeev Pathak Jim Stogner A 2 - - - - - 76.00 0.00 76.00 14.24 Silver
2 Samuel Marks Emory Whitaker Kevin Collins Patricia Tucker A 3/4 - - - - - 74.00 0.00 74.00 9.35 Silver
4 Jack Feagin Jr Claudia Feagin Ron Smith Linda Smith A 3/4 - - - - - 74.00 0.00 74.00 9.35 Silver
13 J Wolfe Mike Sheldon F Garson II Charles Lipman A 5 - - - - - 69.00 0.00 69.00 6.33 Silver
15 James Gentry Jr Thomas Gaudin Beth Stephens Garry Williams X - 1/2 - - - - 67.00 0.00 67.00 7.97 Silver
9 Robert Epstein Edward Foran Donna Silver Carl Wolinsky X - 1/2 - - - - 67.00 0.00 67.00 7.97 Silver
8 Bob Heller Barbara Heller Jane Bachman John Brady A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.44 Silver
3 Janet Sherwood Joseph Sherwood Martin Nathan William Rittenberg X - 3 - - - - 60.00 0.00 60.00 5.12 Silver
5 Ernie Eayrs Morris Williams Nancy Motes Betsy Stanton X - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.72 Silver
7 Dennis Luft Elizabeth Ivey Neil Thomas D Keith Henderson X - - - - - - 51.00 0.00 51.00 0.72 Silver
11 Arlene Conway Connie Smilowitz Stuart Goff William Burks III X - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.72 Silver
6 Donald Baker Robert Duval Arnold Hawkins Jennifer Williams A - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.72 Silver
10 Roy Martin Denny Cahan Bob Simkins Charles Durrin III X - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.72 Silver
1 R. Arthur Cannamela, Jr Mary Lou Cannamela Denis Taneri Betty Taneri X - - - - - - 32.00 0.00 32.00 1.08 Silver
14 Francine Moring Richard Smith Ronald Cadora Deborah Cadora A - - - - - - 31.00 0.00 31.00

Bracket

Bracket available from Fast Results