Oct 14, 2016 - Friday 9:00 am

Morning Swiss Teams #2 Event Summary

Session 2

9.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.65 Gold 1 165.00 Chuck MalcolmOlathe, KS William MuirKansas City, MO John OxleySaint Joseph, MO Don StackKansas City, KS
4.37 Gold 2/3 1/2 1 112.00 Gary RotertCarlyle, IL Paul BridgesSwansea, IL Shirley MorrisonEdmond, OK Virginia Sue HartmanOklahoma City, OK
4.37 Gold 2/3 1/2 112.00 Douglas FjarePonca City, OK Kristi FjarePonca City, OK Ellen D'AmatoKansas City, MO Alan HiersemanOlathe, KS Becky LoweBartlesville, OK
2.81 Gold 4 103.00 Carolyn BryanOklahoma City, OK H Wendell WilliamsOklahoma City, OK Barbara WhittleseyBroken Arrow, OK Shelba ParmleyOklahoma City, OK
2.18 Gold 3 78.00 Kadie DavisMaryville, IL Pamela AmesMaryville, IL Carol PhillipsGodfrey, IL Vicki ValleyEdwardsville, IL

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
8 Chuck Malcolm William Muir John Oxley Don Stack A 1 - - - - - 165.00 0.00 165.00 6.65 Gold
5 Gary Rotert Paul Bridges Shirley Morrison Virginia Sue Hartman C 2/3 1/2 1 - - - 112.00 0.00 112.00 4.37 Gold
7 Douglas Fjare Kristi Fjare Ellen D'Amato Alan Hierseman Becky Lowe B 2/3 1/2 - - - - 112.00 0.00 112.00 4.37 Gold
3 Carolyn Bryan H Wendell Williams Barbara Whittlesey Shelba Parmley A 4 - - - - - 103.00 0.00 103.00 2.81 Gold
1 Kadie Davis Pamela Ames Carol Phillips Vicki Valley C - 3 - - - - 78.00 0.00 78.00 2.18 Gold
6 J Ann Bouchard Jeanie Pearson Jane Dodd Nan Presser B - - - - - - 76.00 0.00 76.00 0.84 Red
9 Lynda Peterson Eugenia Snider Nancy Wray Debra Tvrdik B - - - - - - 74.00 0.00 74.00 0.84 Red
2 Joe Grossenheider Avis Young Hugh Mason John Apton C - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.63 Red
4 Bernardo Flasterstein Tim Jones Janet Levering Rex Levering B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.63 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results