Sep 30, 2016 - Friday 1:00 pm

Sand Dollar Bracketed KOs 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
47.59 Gold 1 Marie Eggeling Raffael Braun S James ElliottPortland, OR Randy PickettPortland, OR John LuskyPortland, OR
33.31 Gold 2 Nanette NolandBaton Rouge, LA Mike PassellPlano, TX Marc JacobusLas Vegas, NV Geoff HampsonLas Vegas, NV
21.42 Gold 3 Craig KavinOxnard, CA Ellen AntenEncino, CA Steve GrossWestlake Vlg, CA John MohanLas Vegas, NV
14.28 Gold 4/6 John AshtonPortland, OR Ken ChristiansenBothell, WA Michael LevyKeizer, OR Dennis MetcalfVancouver, WA Jeffrey TaylorEugene, OR William WhiteselSandpoint, ID
14.28 Gold 4/6 Harriet SmithSolana Beach, CA Paul DarinSan Diego, CA Susan StubinskiHouston, TX Bruce WickHouston, TX
14.28 Gold 4/6 George WhitworthCoarsegold, CA Ed UlmanPortland, OR Jim LoobyLas Vegas, NV Linda LewisLas Vegas, NV Paul LewisLas Vegas, NV

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 John Ashton Ken Christiansen Michael Levy Dennis Metcalf Jeffrey Taylor William Whitesel A 4/6 - - - - - -0.01 0.00 14.28 Gold
15 Craig Kavin Ellen Anten Steve Gross John Mohan A 3 - - - - - -0.01 0.00 21.42 Gold
14 Charlene Martindale R Ian Martindale Duane Christensen Carol Christensen A - - - - - - -0.01 0.00
13 George Whitworth Ed Ulman Jim Looby Linda Lewis Paul Lewis A 4/6 - - - - - -0.01 0.00 14.28 Gold
12 Susan Miller Sondra Schubiner Jeroen Swinkels Rosanne Schabinger A - - - - - - -0.01 0.00
11 Nanette Noland Mike Passell Marc Jacobus Geoff Hampson A 2 - - - - - -0.01 0.00 33.31 Gold
10 Jay Brandt Gay Parrish Trudy Hurdle John Hurdle A - - - - - - -0.01 0.00
9 Michael Moffatt Susan Peters Doug Hansford Allan Karro A - - - - - - -0.01 0.00
8 Harriet Smith Paul Darin Susan Stubinski Bruce Wick A 4/6 - - - - - -0.01 0.00 14.28 Gold
7 La Quitta Talbot Herbert Fallin Jr Thomas Musso Kathrine Loh A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
6 Eric Stoltz Marc Zwerling Duncan Smith Wolfe Thompson A - - - - - - -0.01 0.00
5 Connie Coquillette Roger McNay Lisa Fishman Robert Johnson A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
4 Robert Micone Aaron Jones Jin Hu Oren Kriegel Jonathan Fleischmann A - - - - - - -0.01 0.00
3 Ray Miller Cristal Nell Andre Asbury Michael Christensen A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
2 Polly Dunn Patrick Dunn David Caprera Anne Brenner A - - - - - - -0.01 0.00
16 Marie Eggeling Raffael Braun S James Elliott Randy Pickett John Lusky A 1 - - - - - -0.01 0.00 47.59 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results