Aug 19, 2016 - Friday 1:00 pm

Hunt Cup KO 4 Event Summary

Session 2

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.15 Gold 1 Calvin KonnerBethesda, MD Arun GuhaSilver Spring, MD Mary Lou FlachSewickley, PA Barbara WeinsteinPittsburgh, PA
12.01 Gold 2 James RachieleBrigantine, NJ Ann LattaMesa, AZ Lynn KramerVentnor City, NJ Linda Sargent-PizagnoNorthfield, NJ
6.86 Gold 3/4 Mary BoydLewes, DE Gail LevyLewes, DE Judy RetchinWashington, DC Julie MarquetteOlney, MD
6.86 Gold 3/4 David MontagueFort Washington, MD Norman MitchellPotomac, MD John BeckerPasadena, MD Jack SmuckAccokeek, MD

Recaps

Section 04

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Henry Wise Elizabeth Wise Irene Jacobs Thomas Sanzone A - - - - - - -0.01 0.00
12 Dean Baird Carolyn Baird Julia Brown Al Stolpe A - - - - - - -0.01 0.00
11 James Barnes Robert Mintz Tobey Roland Michael Outerson Jim Maldeis A - - - - - - -0.01 0.00
10 David Montague Norman Mitchell John Becker Jack Smuck A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.86 Gold
9 Jerry Nolte Elizabeth Nolte Thomas Jennings James Augustine A - - - - - - -0.01 0.00
8 Calvin Konner Arun Guha Mary Lou Flach Barbara Weinstein A 1 - - - - - -0.01 0.00 17.15 Gold
7 Anne Atwood Michael Salmon Anne West Susan MacLaughlin A - - - - - - -0.01 0.00
6 William Belanich Gerald Botkin Fred Hahn Jr Bud Morgan Alan Munro A - - - - - - -0.01 0.00 1.29 Red
5 Ann Atcheson George Parkins Barbara DiCicco Barry Anderson A - - - - - - -0.01 0.00
4 James Rachiele Ann Latta Lynn Kramer Linda Sargent-Pizagno A 2 - - - - - -0.01 0.00 12.01 Gold
3 Dace Sprecher Howard Sprecher Nancy Bradbury Bill Collins A - - - - - - -0.01 0.00 1.72 Red
2 Mary Boyd Gail Levy Judy Retchin Julie Marquette A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.86 Gold
13 John McCormick Thomas Grahame Joy Oliver Todd Zimnoch A - - - - - - -0.01 0.00 1.72 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results