Aug 15, 2016 - Monday 7:30 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.41 Red 1 63.00 Rose BurkeBloomfield Hls, MI Lynne CookRiverview, MI Roberta TraymanNaples, FL Charles TraymanNaples, FL
4.06 Red 2 60.00 Michael CraneCanton, MI Jim FatkaGreenville, MI Dave SwarthoutNewberry, MI Donna SwarthoutNewberry, MI
4.38 Red 3 1 54.00 Dee MillerGrand Rapids, MI Barbara WardropRockford, MI Julianne BoggianoGrand Rapids, MI Cristi NelsonGrand Rapids, MI
3.29 Red 4/5 2 51.00 Marilyn CraneLivonia, MI Ginny PoulterOakland Twp, MI Judi AmatangeloNorthville, MI Mary BennettOakland, MI
2.00 Red 4/5 51.00 William BostonSault Ste Marie, ON Art PezzuttoSault Ste Marie, ON David J ChiassonSault Ste Marie, ON Gunnar KristiansenSault Ste Marie, ON
1.28 Red 6 50.00 Brenda JaffeFarmington, MI Charlotte KartsonisNew Port Richey, FL Ann Dickman-PullmanWeeki Wachee, FL Linda ReederSpring Hill, FL
2.46 Red 3 49.00 Norma PutvinCadillac, MI Louise WrightCadillac, MI Ward MarshCadillac, MI Cecil HenryBrethren, MI
1.62 Red 4/5 42.00 Melanie RivaChapel Hill, NC Victor RivaChapel Hill, NC Barbara MartinMebane, NC Philip ErlenbachMebane, NC
1.62 Red 4/5 42.00 Karen StevensonComstock Park, MI Kathleen WoudstraGrand Rapids, MI Yvonne ConroyGrand Rapids, MI Carole SutphenWyoming, MI
2.21 Red 1 39.00 Mary FlegalVicksburg, MI Fred FlegalVicksburg, MI Anne AllisonPhoenix, AZ Charlotte TetzlaffPlainwell, MI
1.66 Red 2 34.00 David DoneganWest Bloomfield, MI Diana DoneganWest Bloomfield, MI Carrie OsborneLivonia, MI Maria ContiDearborn Hgts, MI
1.24 Red 3 31.00 Sheila SmirleLondon, ON Louisa LeugnerLondon, ON Sheila ElstonExeter, ON Ann QuinnKomoka, ON

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
9 Rose Burke Lynne Cook Roberta Trayman Charles Trayman A 1 - - - - - 63.00 0.00 63.00 5.41 Red
10 Michael Crane Jim Fatka Dave Swarthout Donna Swarthout A 2 - - - - - 60.00 0.00 60.00 4.06 Red
18 Dee Miller Barbara Wardrop Julianne Boggiano Cristi Nelson B 3 1 - - - - 54.00 0.00 54.00 4.38 Red
6 Marilyn Crane Ginny Poulter Judi Amatangelo Mary Bennett B 4/5 2 - - - - 51.00 0.00 51.00 3.29 Red
12 William Boston Art Pezzutto David J Chiasson Gunnar Kristiansen A 4/5 - - - - - 51.00 0.00 51.00 2.00 Red
16 Brenda Jaffe Charlotte Kartsonis Ann Dickman-Pullman Linda Reeder A 6 - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.28 Red
13 Norma Putvin Louise Wright Ward Marsh Cecil Henry B - 3 - - - - 49.00 0.00 49.00 2.46 Red
14 Melanie Riva Victor Riva Barbara Martin Philip Erlenbach B - 4/5 - - - - 42.00 0.00 42.00 1.62 Red
17 Karen Stevenson Kathleen Woudstra Yvonne Conroy Carole Sutphen B - 4/5 - - - - 42.00 0.00 42.00 1.62 Red
7 Mary Flegal Fred Flegal Anne Allison Charlotte Tetzlaff C - - 1 - - - 39.00 0.00 39.00 2.21 Red
15 David Donegan Diana Donegan Carrie Osborne Maria Conti C - - 2 - - - 34.00 0.00 34.00 1.66 Red
19 Carolyn Martin Judith Harris William Kelser Nancy Baldwin B - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.25 Red
3 Frank La Master Nancy La Master Daniel Simon Donna Simon B - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.25 Red
2 Sheila Smirle Louisa Leugner Sheila Elston Ann Quinn C - - 3 - - - 31.00 0.00 31.00 1.24 Red
1 Susan Ruth Jackson Elizabeth Taylor Paul Dawson Linda Dawson C - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.25 Red
11 Ray Feher Joyce Feher William Hamden Bonnie Hamden C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.50 Red
4 Kay Conklin Mary Jane Allen Nancy Pavy Julia Sanders C - - - - - - 22.00 0.00 22.00 0.25 Red
8 Ginny May Joyce Jonik Pat Matheny Georgia Ringo C - - - - - - 20.00 0.00 20.00 0.25 Red
5 Barbara Rozek Carmel Contardi Donna Schnepf Pat Brown C - - - - - - 11.00 0.00 11.00 0.25 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results