Jun 12, 2016 - Sunday 10:00 am

Flight A/X Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables Based on: 34.0

Players

Overalls

 

mps Color A X VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
13.48 Gold 1/2 85.00 Nancy CordSun Valley, ID Brenda KellerPalm Springs, CA Riley BurtonTwin Falls, ID James SiegelKetchum, ID
13.48 Gold 1/2 85.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT James FlesherSalt Lake City, UT
8.66 Gold 3 78.00 Beth MilamIdaho Falls, ID Terry WatermanSaint George, UT David WatermanSaint George, UT James MilamIdaho Falls, ID
8.47 Gold 4/5 1 66.00 Edna PiersonJerome, ID Joe BlackfordLincoln, CA William AeschbacherPark City, UT Ann MorinPark City, UT
5.82 Gold 4/5 66.00 Craig JonesBoise, ID Suzanne St ThomasBoise, ID Tanya McCullyWhitefish, MT Bill BradshawBillings, MT
5.56 Gold 2/3 65.00 Lori BryanStevensville, MT Kenneth BryanStevensville, MT Michael BoresonKalispell, MT Paul MuenchMissoula, MT
5.56 Gold 2/3 65.00 Debbi PurvisBilllings, MT Gordon BowerFortine, MT Mike CopelandBozeman, MT Richard ChinBozeman, MT
3.57 Gold 4 64.00 Kay ReadBoise, ID Rebecca RodenbushBoise, ID Betty CourseyBoise, ID Richard MallonBoise, ID

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X A X
8 Nancy Cord Brenda Keller Riley Burton James Siegel A 1/2 - - - - - 0.00 85.00 13.48 Gold
13 Lee Payne Jimmy Payne Buzz Farnes James Flesher A 1/2 - - - - - 0.00 85.00 13.48 Gold
11 Beth Milam Terry Waterman David Waterman James Milam A 3 - - - - - 0.00 78.00 8.66 Gold
2 Craig Jones Suzanne St Thomas Tanya McCully Bill Bradshaw A 4/5 - - - - - 0.00 66.00 5.82 Gold
7 Edna Pierson Joe Blackford William Aeschbacher Ann Morin X 4/5 1 - - - - 0.00 66.00 8.47 Gold
9 Debbi Purvis Gordon Bower Mike Copeland Richard Chin X - 2/3 - - - - 0.00 65.00 5.56 Gold
1 Lori Bryan Kenneth Bryan Michael Boreson Paul Muench X - 2/3 - - - - 0.00 65.00 5.56 Gold
14 Kay Read Rebecca Rodenbush Betty Coursey Richard Mallon X - 4 - - - - 0.00 64.00 3.57 Gold
4 Bob Donaldson Sherley Blodgett Alene Wrobel George Kuppler X - - - - - - 0.00 63.00 1.96 Red
10 Raymond Fink Marian Charrier Steve Visocan Brent Northup X - - - - - - 0.00 58.00 1.12 Red
12 Nelle Lucas Jim Lucas Annis Keller Deloris Alderson X - - - - - - 0.00 51.00 1.40 Red
15 Bobette Plankey Beverly Burns Pat Moore Kathy Rooney X - - - - - - 0.00 41.00 1.12 Red
6 Julianne Adair Doug Adair Ardy McLeod Audrey Ochs X - - - - - - 0.00 40.00 1.12 Red
3 Vernon Earl Hodge Carolyn Motes Jack Triplett Angela Butterfield X - - - - - - 0.00 38.00 0.56 Red
5 Randal Gentillon Patrick Keeley Gene Gerard Dana Christensen X - - - - - - 0.00 35.00 1.12 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results