Jun 12, 2016 - Sunday 11:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.88 Silver 1 170.00 Elio CatalfamoPittsburgh, PA James WheelerEdinburg, PA William LindgrenSlippery Rock, PA Lynn RaffertyColumbiana, OH
5.16 Silver 2 148.00 Kenneth BergmanWexford, PA Barbara BergmanWexford, PA William HoltSewickley, PA Robert ParkGibsonia, PA
3.87 Silver 3 130.00 Mary Paulone CarnsTrafford, PA Gail CarnsTrafford, PA Bernard FudorMurrysville, PA Warren OberfieldPittsburgh, PA
2.90 Silver 4 125.00 Philip GouldingWexford, PA Craig BiddlePittsburgh, PA Ronald FranckPittsburgh, PA Jane MarshallPittsburgh, PA
3.58 Silver 5 1 124.00 Raymond KramerLower Burrell, PA David RuppertButler, PA Alan LeaverMars, PA Lorraine WorsleyButler, PA
2.69 Silver 2 113.00 Angela AgnelloIndiana, PA Susan IsraelsonMurrysville, PA Genevieve NovakGreensburg, PA Martin KumerMonroeville, PA
2.45 Silver 3 1 102.00 Helen DunnHermitage, PA Kathryn EkkerSharon, PA Joan WickerhamSharpsville, PA Pauline SostarichHermitage, PA
1.84 Silver 4/5 2 98.00 Joseph Secka SrPittsburgh, PA Dale GreggPresto, PA Joseph BernotElizabeth, PA Sandra McCallCanonsburg, PA
1.35 Silver 4/5 98.00 Judith JacobsMars, PA Vincentina SimakMc Keesport, PA Nell BurneyPittsburgh, PA Sandra SchuchertSewickley, PA
1.38 Silver 3 84.00 Arlene CullenPittsburgh, PA Ruthie NeafachPittsburgh, PA Carol StuartPittsburgh, PA Barbara WeschlerPittsburgh, PA

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
1 Elio Catalfamo James Wheeler William Lindgren Lynn Rafferty A 1 - - - - - 0.00 170.00 6.88 Silver
15 Kenneth Bergman Barbara Bergman William Holt Robert Park A 2 - - - - - 0.00 148.00 5.16 Silver
4 Mary Paulone Carns Gail Carns Bernard Fudor Warren Oberfield A 3 - - - - - 0.00 130.00 3.87 Silver
5 Philip Goulding Craig Biddle Ronald Franck Jane Marshall A 4 - - - - - 0.00 125.00 2.90 Silver
3 Raymond Kramer David Ruppert Alan Leaver Lorraine Worsley B 5 1 - - - - 0.00 124.00 3.58 Silver
12 Robert Zimmermann Laura Zimmermann Patricia Katz Richard Katz A - - - - - - 0.00 123.00 1.02 Silver
6 Angela Agnello Susan Israelson Genevieve Novak Martin Kumer B - 2 - - - - 0.00 113.00 2.69 Silver
8 Helen Dunn Kathryn Ekker Joan Wickerham Pauline Sostarich C - 3 1 - - - 0.00 102.00 2.45 Silver
11 Joseph Secka Sr Dale Gregg Joseph Bernot Sandra McCall C - 4/5 2 - - - 0.00 98.00 1.84 Silver
13 Judith Jacobs Vincentina Simak Nell Burney Sandra Schuchert B - 4/5 - - - - 0.00 98.00 1.35 Silver
2 Arlene Cullen Ruthie Neafach Carol Stuart Barbara Weschler C - - 3 - - - 0.00 84.00 1.38 Silver
9 Linda Fried George Small Donna Trust Marilyn Frohlich C - - - - - - 0.00 80.00 0.87 Silver
10 Elizabeth Goldthwait Sandi Bross June Drennen Franklin Powers C - - - - - - 0.00 78.00 0.87 Silver
7 Lois Porter Joann Szymecki Charles Weber II Maxine Gant C - - - - - - 0.00 62.00 0.44 Silver
14 Marylou Ford Hazel Allen Judith Perman Jean Brackett C - - - - - - 0.00 48.00 0.29 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results