Jun 19, 2016 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.98 Silver 1 103.00 Judy StanfieldSalt Lake City, UT Rodney OrgantSalt Lake City, UT Steven TownerSalt Lake City, UT Massoud TahmassebipourHolladay, UT
5.99 Silver 2 89.00 Craig JonesBoise, ID Dean PieroseBoise, ID Charlene MartindaleBoise, ID R Ian MartindaleBoise, ID
4.49 Silver 3 81.00 Richard MillerOgden, UT Michael BerggrenSalt Lake City, UT William BraunSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT
3.37 Silver 4 75.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Oris MowryPhoenix, AZ Buzz FarnesMidvale, UT
3.47 Silver 5/6 1 1 67.00 Richard DunieSalt Lake City, UT B LantzSalt Lake City, UT Alan SparrowSalt Lake City, UT Nancy SparrowSalt Lake City, UT
2.47 Silver 5/6 67.00 A Anne LemmonSalt Lake City, UT Rhea FoulgerSalt Lake City, UT Nancy CourtneySalt Lake City, UT James FlesherSalt Lake City, UT
2.60 Silver 2 64.00 Scott RosenbushSalt Lake City, UT Cindy ZimmermanSalt Lake City, UT Pete EdwardsSalt Lake City, UT Bonnie EdwardsSalt Lake City, UT
1.95 Silver 3 63.00 Mac DalgleishSalt Lake City, UT Coleen CroninHolladay, UT Richard WetherellMurray, UT Benjamin SutaSandy, UT Paul GardnerSalt Lake City, UT
1.73 Silver 4 2 62.00 Aaron CavenderSandy, UT Judy HaynesSalt Lake City, UT Barbara WatkinsDraper, UT Gail HensleighSalt Lake City, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
15 Judy Stanfield Rodney Organt Steven Towner Massoud Tahmassebipour A 1 - - - - - 0.00 103.00 7.98 Silver
7 Craig Jones Dean Pierose Charlene Martindale R Ian Martindale A 2 - - - - - 0.00 89.00 5.99 Silver
11 Richard Miller Michael Berggren William Braun Alene Wrobel A 3 - - - - - 0.00 81.00 4.49 Silver
14 Lee Payne Jimmy Payne Oris Mowry Buzz Farnes A 4 - - - - - 0.00 75.00 3.37 Silver
1 Richard Dunie B Lantz Alan Sparrow Nancy Sparrow C 5/6 1 1 - - - 0.00 67.00 3.47 Silver
13 A Anne Lemmon Rhea Foulger Nancy Courtney James Flesher A 5/6 - - - - - 0.00 67.00 2.47 Silver
17 Scott Rosenbush Cindy Zimmerman Pete Edwards Bonnie Edwards B - 2 - - - - 0.00 64.00 2.60 Silver
10 Mac Dalgleish Coleen Cronin Richard Wetherell Benjamin Suta Paul Gardner B - 3 - - - - 0.00 63.00 1.95 Silver
12 Aaron Cavender Judy Haynes Barbara Watkins Gail Hensleigh C - 4 2 - - - 0.00 62.00 1.73 Silver
19 Lee Sporleder Thomas Reeves Feng Liu Z Vardeny B - - - - - - 0.00 57.00 1.32 Silver
18 Deirdre Nickel Max Aeschbacher Ann Morin William Aeschbacher A - - - - - - 0.00 56.00 0.66 Silver
3 Larry Bonnette Ronald Stanfield G Sherley Blodgett Lewis Boynton C - - - - - - 0.00 56.00 0.99 Silver
16 David Moody Scott Brown Estelle Kevitch Steven Ackerman C - - - - - - 0.00 55.00 0.99 Silver
8 Ruth Andersen Glenda Bradley Panna Goott Carrie Fugett C - - - - - - 0.00 52.00 0.83 Silver
4 Kurt Tackett Christine Carling Darlene Anderson Candice Ragsdale-Polloc B - - - - - - 0.00 46.00 0.66 Silver
2 Ellie Stauffer Ann Efnor Svetlana Stojsic Dorothy Vilven A - - - - - - 0.00 43.00 0.33 Silver
9 Doug Adair Julianne Adair Ray Johnson Rosalee Gardner A - - - - - - 0.00 43.00 0.17 Silver
6 Wendy Sexton Marilyn Poulsen Susan Anderson Barbara Bolland B - - - - - - 0.00 31.00 0.33 Silver
5 Cindy Willams Patricia Dalgleish Pamela Hanrahan Betsy Prouty C - - - - - - 0.00 30.00 0.33 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results